Rekrutacja

Przyrodniczy

Klasa przyrodnicza (Ic)


Ten oddział oferuje rozszerzony program nauczania matematyki, języka angielskiego, geografii lub chemii.

Jest to doskonały wybór dla uczniów planujących studia na kierunkach związanych z ekonomią, biznesem, finansami i bankowością, zarządzaniem, handlem zagranicznym lub kierunkach politechnicznych a nawet medycznych.  Absolwenci tej klasy mogą kontynuować naukę na renomowanych wyższych uczelniach, między innymi w Szkole Głównej Handlowej, Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytecie w Białymstoku, uniwersytetach lub akademiach ekonomicznych, politechnikach czy uczeniach medycznych.

Nauki ścisłe są bardzo popularne, więc warto wybrać klasę przygotowującą do studiów w tym kierunku. Uczniowie mają możliwość poszerzania swoich wiadomości i umiejętności, uczestnicząc w projektach z zakresu edukacji ekonomicznej. Mogą też się sprawdzić, biorąc udział w olimpiadach i konkursach, w tym Olimpiadzie Matematycznej, Kangurze Matematycznym, Olimpiadzie Geograficznej lub Olimpiadzie Języka Angielskiego.

Jeśli lubisz poznawać świat, interesujesz się geografią, nie przeraża Cię matematyka czy chemia, to klasa ta została stworzona właśnie dla Ciebie! Matematyka nauczy Cię logicznego myślenia, co z pewnością przyda się w każdej dziedzinie życia. Dzięki geografii dotrzesz w każdy zakątek świata, nie ruszając się z miejsca. Świetna znajomość języka obcego ułatwi Ci poruszanie się w świecie. Matematyka i chemia wytłumaczy Ci złożone procesy przyrody. Tak więc klasa ta to odkrywanie nowych horyzontów wiedzy i doświadczenia.

Nie zastanawiaj się dłużej!

W klasie przewidziane są zajęcia z języka angielskiego oraz języka niemieckiego.