Rekrutacja

Matematyczno-informatyczna

Klasa matematyczno-informatyczna (Ib)


Uczniowie klasy informatycznej uczą się w zakresie rozszerzonym matematyki, informatyki i języka angielskiego.

Program informatyki realizowany jest od klasy pierwszej w nowoczesnych pracowniach komputerowych w wymiarze 3 godzin tygodniowo. Od PODSTAW uczymy się programować w Python’ie i C++, poznajemy zaawansowane techniki pracy w arkuszu kalkulacyjnym, zdobywamy wiedzę i umiejętności tworzenia baz danych, uczymy się języka bazodanowego SQL, poznajemy HTML+CSS, PHP.

Każdemu uczniowi zapewniamy bardzo dobre warunki do pracy, szybkie łącze do Internetu oraz dostępne dwa systemy operacyjne – Windows i Linux. Uwagę zwraca połączenie matematyki i informatyki z rozszerzonym językiem angielskim. Takie połączenie umożliwi pełniejsze korzystanie z  najnowszych osiągnięć nauki światowej.

Ucząc się w tej klasie, można się sprawdzić w Olimpiadzie Matematycznej, Olimpiadzie Informatycznej, Kangurze Matematycznym. Uczniowie mają również szansę wzięcia udziału w wielu konkursach programistycznych, graficznych i językowych. Dodatkowo podczas wakacji organizujemy obozy informatyczne, a dla maturzystów wyjazdy maturalne.

W klasach przewidziane są zajęcia z języka angielskiego oraz języka niemieckiego lub rosyjskiego.

Jak mówią uczniowie tej klasy: Tu można zdobyć wiedzę na temat tworzenia i obsługi programów oraz niezwykłych grafik. Wyspecjalizowana kadra, najlepsi nauczyciele stwarzają nie tylko przyjazną atmosferę, ale także rozwijają inwencję twórczą. Bawimy się tu dźwiękiem – nagrywamy bajki, spoty reklamowe. Kręcimy filmy. Piszemy gry. To zatem wybór dla osób twórczych, które myślą o przyszłości.

Chcesz zdać bardzo dobrze maturę z informatyki – w VILO jest to możliwe!!!

Informatyka w VILO – czytaj