Spotkanie autorskie z Panią Martą Nowik

13 maja 2024, poniedziałek 14:27

29 kwietnia gościliśmy w VILOtece przesympatyczną  powieściopisarkę Panią Martę Nowik.

Pani Marta oczarowała nas swoją osobowością, szczerym uśmiechem i oczywiście dorobkiem literackim, który zaprezentowała  młodzieży z klas 3e i 1i. Podczas swobodnej, czasem żartobliwej rozmowy autorka opowiedziała o tym, jak powstała jej pierwsza książka i jak prawdziwe historie, postacie i miejsca stają się inspiracją dla jej twórczości. Zdradziła w jaki sposób pracuje nad tworzeniem powieści krok po kroku. Mówiła o bohaterkach swoich książek, uwikłanych w trudne relacje rodzinne, zawodowe i społeczne, poszukujących prawdziwej miłości oraz sensu w życiu.

Więcej czasu pisarka poświęciła najnowszej książce pt. Nowe życie Kariny, która ukazała się 15 kwietnia tego roku. Jest to wzruszająca opowieść o młodej kobiecie, która „z bolesnych doświadczeń przeszłości potrafiła uczynić swoją siłę”.

Książki Pani Marty, obok głównego wątku miłosnego, poruszają też wiele tematów, niekiedy trudnych, chociażby uzależnienie od alkoholu, zmagania z własnymi słabościami i demonami przeszłości, wojna w Ukrainie czy życie w domu dziecka z poczuciem odrzucenia, bycia niechcianym. Bohaterowie nie mają łatwo, ale mimo wszystko próbują szukać sensu w życiu i realizować swoje marzenia. Czy ich historie zawsze kończą się happy endem? Sprawdźcie sami! Książki Pani Marty Nowik możecie wypożyczyć w naszej VILOtece.

Spotkanie autorskie uświetnił występ gitarowo-wokalny utalentowanych dziewczyn z klasy 1i: Natalii Gulc, Agaty Będkowskiej i Rozalii Gaweł 🙂

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie Nowik za to, że zechciała odwiedzić naszą skromną VILOtekę i pozwoliła nam lepiej poznać siebie i swoją twórczość.

23 czerwca 2024, niedziela 20:40
VILO biega, by pomagać, czyli początek wakacji na sportowo.
Wiecej
21 czerwca 2024, piątek 14:36
Udanych wakacji :)
Wiecej
20 czerwca 2024, czwartek 16:19
Jakub Szerszeń, Mateusz Czarnowicz i Wojciech Zakrzewski z klasy 3a, uzyskali tytuł laureata.
Wiecej