Euroweek – 3G i 2F

26 września 2023, wtorek 20:07

W dniach 20-24 września uczniowie klas 3G i 2F uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu Euroweek- Miedzygórze. Celem wyjazdu było doskonalenie języka angielskiego, umiejętności pracy w grupie oraz publicznych wystąpień. Obecni wolontariusze pochodzili z różnych miejsc na świecie między innymi Meksyku, Indii, Włoch czy Turcji. Projekt pozwolił nam poznać nowe kultury, tradycje i historie poprzez praktyczne ćwiczenia, warsztaty oraz gry.

Dzień 1
Późnym popołudniem przyjechaliśmy do ośrodka, gdzie zostaliśmy ciepło przywitani, po zakwaterowaniu udaliśmy się na kolację. Następnie poznaliśmy wolontariuszy, z którymi spędziliśmy kolejne 4 dni.

Dzień 2
Około godziny 10.00 rozpoczęliśmy zajęcia od grupowych gier. Po obiedzie odbyliśmy wędrówkę nad Wodospad Wilczki. Po powrocie prowadziliśmy dyskusje z wolontariuszami o problemach współczesnego społeczeństwa i w grupach przygotowaliśmy na ten temat prezentacje. Następnie przygotowaliśmy spektakle, które przedstawialiśmy na “Night Show”.

Dzień 3
Po śniadaniu udaliśmy się na spacer nad zaporę wodną, gdzie z wysokości podziwialiśmy piękne widoki okolicy. Po powrocie wolontariusze prowadzili zajęcia kreatywne i zajęliśmy się przygotowaniami kolejnych spektakli na “Night Show”.

Dzień 4
Rano odbyły się zajęcia grupowe, na których rozmawialiśmy z wolontariuszami o ich krajach ojczystych. Po obiedzie wysłuchaliśmy wolontariuszy, którzy opowiadali nam o programach wymiany zagranicznej. Codziennie odbywały się także prezentacje wykonane przez wolontariuszy o krajach, z których pochodzą. Później odbyło się ostatnie “Night Show”, a po nim oficjalne pożegnanie i wręczenie certyfikatów uczestnikom.

Cztery dni spędzone w tym pięknym miejscu pozwoliły na pogłębienie relacji między uczniami obu klas, a także pozwoliły stworzyć niesamowite więzi pomiędzy wolontariuszami przekazującymi nam swoją wiedzę a uczestnikami. Jednogłośnie możemy stwierdzić, że był to bardzo produktywny czas, który z chęcią powtórzylibyśmy jeszcze raz.

23 czerwca 2024, niedziela 20:40
VILO biega, by pomagać, czyli początek wakacji na sportowo.
Wiecej
21 czerwca 2024, piątek 14:36
Udanych wakacji :)
Wiecej
20 czerwca 2024, czwartek 16:19
Jakub Szerszeń, Mateusz Czarnowicz i Wojciech Zakrzewski z klasy 3a, uzyskali tytuł laureata.
Wiecej