Zajęcia laboratoryjne na Politechnice Białostockiej

19 grudnia 2019, czwartek 14:26

13 grudnia w piątek, uczniowie klasy III A razem z wychowawczynią Ewą Niemyjską uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej.

Jeśli wydział elektryczny, to oczywiście praca z prądem. Pod czujnym okiem pracowników wydziału, uczniowie wykonywali w grupach zadania doświadczalne, w których sprawdzali, czy prawo Ohma oraz I i II prawo Kirchhoffa są spełnione w przypadku przepływu prądu stałego i przemiennego. W ten sposób zweryfikowali swoje wiadomości zdobyte na lekcjach fizyki. Po wykonaniu zadań doświadczalnych, udali się do innej sali, aby rozwiązać quiz, związany tematycznie z tym, czym się zajmowali wcześniej. Konkurs wygrał zespół w składzie: Gabrysia, Martyna i Rafał.

Taka wizyta to przedsmak tego, co być może niektórzy będą doświadczać za kilka miesięcy, podczas studiów na Politechnice Białostockiej.

9 sierpnia 2022, wtorek 13:39
Uczestniczkami zagranicznej mobilności w projekcie pt. „How to use Tablets, Educational Apps and Social Media in your Clasroom” były trzy nauczycielki z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej
9 sierpnia 2022, wtorek 13:35
Po raz kolejny odbył się obóz informatyczny w Sztutowie, w którym uczestniczyli uczniowie VILO.
Wiecej
10 lipca 2022, niedziela 12:13
Uczestniczką mobilności zagranicznej w projekcie pt. „Behaviour and conflicts new methodologies, motivation and cooperation strategies” była nauczycielka języka angielskiego – Bożena Zieniuk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej