Zajęcia laboratoryjne na Politechnice Białostockiej

19 grudnia 2019, czwartek 14:26

13 grudnia w piątek, uczniowie klasy III A razem z wychowawczynią Ewą Niemyjską uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej.

Jeśli wydział elektryczny, to oczywiście praca z prądem. Pod czujnym okiem pracowników wydziału, uczniowie wykonywali w grupach zadania doświadczalne, w których sprawdzali, czy prawo Ohma oraz I i II prawo Kirchhoffa są spełnione w przypadku przepływu prądu stałego i przemiennego. W ten sposób zweryfikowali swoje wiadomości zdobyte na lekcjach fizyki. Po wykonaniu zadań doświadczalnych, udali się do innej sali, aby rozwiązać quiz, związany tematycznie z tym, czym się zajmowali wcześniej. Konkurs wygrał zespół w składzie: Gabrysia, Martyna i Rafał.

Taka wizyta to przedsmak tego, co być może niektórzy będą doświadczać za kilka miesięcy, podczas studiów na Politechnice Białostockiej.

1 czerwca 2023, czwartek 19:33
”Łamańce językowe” w języku francuskim, rosyjskim czy niemieckim?! Nic trudnego! - mówią uczniowie VILO.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:21
Dnia 25.05.2023 klasa 1i wraz z gośćmi z klas 1b, 1g i 1f uczestniczyła w wycieczce do Wilna.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:11
Natalia Dąbrowska i Nikola Dmitruk z klasy 1f oraz Zuzanna Ignaciuk z klasy 1i, podopieczne Pana Dariusza Mierzyńskiego, reprezentowały z powodzeniem VILO, w konkursie plastycznym "Mój bohater"...
Wiecej