Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Pszczelarstwie

5 grudnia 2019, czwartek 09:37

Z jaką prędkością leci pszczoła obciążona pyłkiem kwiatowym do ula? Kiedy w rodzinie pszczelej pojawia się nowa królowa matka? Na te i wiele innych fascynujących pytań odpowiadali uczestnicy zorganizowanego po raz pierwszy przez Marszałka Województwa Podlaskiego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Pszczelarstwie. W zmaganiach wzięło udział trzydziestu ośmiu młodych adeptów pszczelarstwa z naszego województwa, w tym dwoje uczniów VILO – Izabela Ejsmont oraz Gabriel Czeremcha (III D), którzy do konkursu przygotowywali się przy wsparciu swojego nauczyciela języka polskiego – Piotra Boruckiego.

Tym bardziej z dumą gratulujemy Izabeli zdobytego wyróżnienia! Konkurs był niezwykle trudny a rywalizacja wyrównana, o czym świadczy fakt, że do wytypowania zwycięzców potrzebne było zorganizowanie dogrywki.

Mamy nadzieję, że swoim sukcesem oraz pasją Iza zarazi także innych uczniów naszej szkoły, a VILO wkrótce stanie się jeszcze bardziej przyjazne pszczołom.

3 marca 2024, niedziela 11:03
Drodzy Ósmoklasiści!
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty VILO!
Wtorek, 26 marca, 12.00-15.00.
Do zobaczenia!
Wiecej
29 lutego 2024, czwartek 17:48
Tym razem grupa ARTE  malowała naturą.
Wiecej
23 lutego 2024, piątek 12:15
Ruszyła I edycja "Podlaskiego programu wsparcia stypendialnego uczniów szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne".
Wiecej