Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Pszczelarstwie

5 grudnia 2019, czwartek 09:37

Z jaką prędkością leci pszczoła obciążona pyłkiem kwiatowym do ula? Kiedy w rodzinie pszczelej pojawia się nowa królowa matka? Na te i wiele innych fascynujących pytań odpowiadali uczestnicy zorganizowanego po raz pierwszy przez Marszałka Województwa Podlaskiego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Pszczelarstwie. W zmaganiach wzięło udział trzydziestu ośmiu młodych adeptów pszczelarstwa z naszego województwa, w tym dwoje uczniów VILO – Izabela Ejsmont oraz Gabriel Czeremcha (III D), którzy do konkursu przygotowywali się przy wsparciu swojego nauczyciela języka polskiego – Piotra Boruckiego.

Tym bardziej z dumą gratulujemy Izabeli zdobytego wyróżnienia! Konkurs był niezwykle trudny a rywalizacja wyrównana, o czym świadczy fakt, że do wytypowania zwycięzców potrzebne było zorganizowanie dogrywki.

Mamy nadzieję, że swoim sukcesem oraz pasją Iza zarazi także innych uczniów naszej szkoły, a VILO wkrótce stanie się jeszcze bardziej przyjazne pszczołom.

10 lipca 2022, niedziela 12:13
Uczestniczką mobilności zagranicznej w projekcie pt. „Behaviour and conflicts new methodologies, motivation and cooperation strategies” była nauczycielka języka angielskiego – Bożena Zieniuk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej
7 lipca 2022, czwartek 12:59
W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klasy IA uczestniczyli w projekcie eTwinning "Kuferek z pamiątkami".
Wiecej
4 lipca 2022, poniedziałek 14:21
Spotkanie podsumowujące realizację projektu Erasmus+ pt. „Cre@t1ve Conflict Resolution and Peer-to-Peer School Mediation” odbyło się w Atenach, w Grecji.
Wiecej