Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Pszczelarstwie

5 grudnia 2019, czwartek 09:37

Z jaką prędkością leci pszczoła obciążona pyłkiem kwiatowym do ula? Kiedy w rodzinie pszczelej pojawia się nowa królowa matka? Na te i wiele innych fascynujących pytań odpowiadali uczestnicy zorganizowanego po raz pierwszy przez Marszałka Województwa Podlaskiego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Pszczelarstwie. W zmaganiach wzięło udział trzydziestu ośmiu młodych adeptów pszczelarstwa z naszego województwa, w tym dwoje uczniów VILO – Izabela Ejsmont oraz Gabriel Czeremcha (III D), którzy do konkursu przygotowywali się przy wsparciu swojego nauczyciela języka polskiego – Piotra Boruckiego.

Tym bardziej z dumą gratulujemy Izabeli zdobytego wyróżnienia! Konkurs był niezwykle trudny a rywalizacja wyrównana, o czym świadczy fakt, że do wytypowania zwycięzców potrzebne było zorganizowanie dogrywki.

Mamy nadzieję, że swoim sukcesem oraz pasją Iza zarazi także innych uczniów naszej szkoły, a VILO wkrótce stanie się jeszcze bardziej przyjazne pszczołom.

1 czerwca 2023, czwartek 19:33
”Łamańce językowe” w języku francuskim, rosyjskim czy niemieckim?! Nic trudnego! - mówią uczniowie VILO.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:21
Dnia 25.05.2023 klasa 1i wraz z gośćmi z klas 1b, 1g i 1f uczestniczyła w wycieczce do Wilna.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:11
Natalia Dąbrowska i Nikola Dmitruk z klasy 1f oraz Zuzanna Ignaciuk z klasy 1i, podopieczne Pana Dariusza Mierzyńskiego, reprezentowały z powodzeniem VILO, w konkursie plastycznym "Mój bohater"...
Wiecej