Reaktory, planetaria… czyli o wycieczce do Świerku i Warszawy słów kilka

19 listopada 2019, wtorek 18:09

Pewnego październikowego dnia, skoro świt około 4.00 nad ranem, klasa IIA wyruszyła na wycieczkę edukacyjną do Narodowego Centrum Badań Jądrowych im. Andrzeja Sołtana w Świerku, by zobaczyć jedyny w Polsce reaktor jądrowy „Maria” oraz do Planetarium i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W pierwszej kolejności zawitaliśmy do Świerku, w którym mogliśmy poznać działanie reaktora jądrowego, a następnie, po wchłonięciu sporej dawki wiedzy i po wzmocnieniu i doładowaniu akumulatorów ruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik po kolejną porcję wiedzy. Tu świetnie się bawiliśmy, uczestnicząc w ciekawych eksperymentach. Np. w Komnacie Wysokich Napięć obserwowaliśmy działanie transformatora Tesli, wytwarzającego bardzo wysokie napięcie rzędu milionów woltów. Czas spędzony w CNK był pełen wrażeń. Kolejnym punktem programu była wizyta w  Planetarium i seans 3D „Jestesmy Kosmitami”.

Następnie odwiedziliśmy Krakowskie Przedmieście, gdzie  przywitaliśmy się z imiennikiem patrona naszej szkoły stojącym na kolumnie na Starym Mieście.

Ten dzień okazał się być praktyczną realizacją oświeceniowej dewizy „bawiąc uczyć”!

23 czerwca 2024, niedziela 20:40
VILO biega, by pomagać, czyli początek wakacji na sportowo.
Wiecej
21 czerwca 2024, piątek 14:36
Udanych wakacji :)
Wiecej
20 czerwca 2024, czwartek 16:19
Jakub Szerszeń, Mateusz Czarnowicz i Wojciech Zakrzewski z klasy 3a, uzyskali tytuł laureata.
Wiecej