Reaktory, planetaria… czyli o wycieczce do Świerku i Warszawy słów kilka

19 listopada 2019, wtorek 18:09

Pewnego październikowego dnia, skoro świt około 4.00 nad ranem, klasa IIA wyruszyła na wycieczkę edukacyjną do Narodowego Centrum Badań Jądrowych im. Andrzeja Sołtana w Świerku, by zobaczyć jedyny w Polsce reaktor jądrowy „Maria” oraz do Planetarium i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W pierwszej kolejności zawitaliśmy do Świerku, w którym mogliśmy poznać działanie reaktora jądrowego, a następnie, po wchłonięciu sporej dawki wiedzy i po wzmocnieniu i doładowaniu akumulatorów ruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik po kolejną porcję wiedzy. Tu świetnie się bawiliśmy, uczestnicząc w ciekawych eksperymentach. Np. w Komnacie Wysokich Napięć obserwowaliśmy działanie transformatora Tesli, wytwarzającego bardzo wysokie napięcie rzędu milionów woltów. Czas spędzony w CNK był pełen wrażeń. Kolejnym punktem programu była wizyta w  Planetarium i seans 3D „Jestesmy Kosmitami”.

Następnie odwiedziliśmy Krakowskie Przedmieście, gdzie  przywitaliśmy się z imiennikiem patrona naszej szkoły stojącym na kolumnie na Starym Mieście.

Ten dzień okazał się być praktyczną realizacją oświeceniowej dewizy „bawiąc uczyć”!

1 czerwca 2023, czwartek 19:33
”Łamańce językowe” w języku francuskim, rosyjskim czy niemieckim?! Nic trudnego! - mówią uczniowie VILO.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:21
Dnia 25.05.2023 klasa 1i wraz z gośćmi z klas 1b, 1g i 1f uczestniczyła w wycieczce do Wilna.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:11
Natalia Dąbrowska i Nikola Dmitruk z klasy 1f oraz Zuzanna Ignaciuk z klasy 1i, podopieczne Pana Dariusza Mierzyńskiego, reprezentowały z powodzeniem VILO, w konkursie plastycznym "Mój bohater"...
Wiecej