Reaktory, planetaria… czyli o wycieczce do Świerku i Warszawy słów kilka

19 listopada 2019, wtorek 18:09

Pewnego październikowego dnia, skoro świt około 4.00 nad ranem, klasa IIA wyruszyła na wycieczkę edukacyjną do Narodowego Centrum Badań Jądrowych im. Andrzeja Sołtana w Świerku, by zobaczyć jedyny w Polsce reaktor jądrowy „Maria” oraz do Planetarium i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W pierwszej kolejności zawitaliśmy do Świerku, w którym mogliśmy poznać działanie reaktora jądrowego, a następnie, po wchłonięciu sporej dawki wiedzy i po wzmocnieniu i doładowaniu akumulatorów ruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik po kolejną porcję wiedzy. Tu świetnie się bawiliśmy, uczestnicząc w ciekawych eksperymentach. Np. w Komnacie Wysokich Napięć obserwowaliśmy działanie transformatora Tesli, wytwarzającego bardzo wysokie napięcie rzędu milionów woltów. Czas spędzony w CNK był pełen wrażeń. Kolejnym punktem programu była wizyta w  Planetarium i seans 3D „Jestesmy Kosmitami”.

Następnie odwiedziliśmy Krakowskie Przedmieście, gdzie  przywitaliśmy się z imiennikiem patrona naszej szkoły stojącym na kolumnie na Starym Mieście.

Ten dzień okazał się być praktyczną realizacją oświeceniowej dewizy „bawiąc uczyć”!

9 sierpnia 2022, wtorek 13:39
Uczestniczkami zagranicznej mobilności w projekcie pt. „How to use Tablets, Educational Apps and Social Media in your Clasroom” były trzy nauczycielki z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej
9 sierpnia 2022, wtorek 13:35
Po raz kolejny odbył się obóz informatyczny w Sztutowie, w którym uczestniczyli uczniowie VILO.
Wiecej
10 lipca 2022, niedziela 12:13
Uczestniczką mobilności zagranicznej w projekcie pt. „Behaviour and conflicts new methodologies, motivation and cooperation strategies” była nauczycielka języka angielskiego – Bożena Zieniuk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej