Reaktory, planetaria… czyli o wycieczce do Świerku i Warszawy słów kilka

19 listopada 2019, wtorek 18:09

Pewnego październikowego dnia, skoro świt około 4.00 nad ranem, klasa IIA wyruszyła na wycieczkę edukacyjną do Narodowego Centrum Badań Jądrowych im. Andrzeja Sołtana w Świerku, by zobaczyć jedyny w Polsce reaktor jądrowy „Maria” oraz do Planetarium i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W pierwszej kolejności zawitaliśmy do Świerku, w którym mogliśmy poznać działanie reaktora jądrowego, a następnie, po wchłonięciu sporej dawki wiedzy i po wzmocnieniu i doładowaniu akumulatorów ruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik po kolejną porcję wiedzy. Tu świetnie się bawiliśmy, uczestnicząc w ciekawych eksperymentach. Np. w Komnacie Wysokich Napięć obserwowaliśmy działanie transformatora Tesli, wytwarzającego bardzo wysokie napięcie rzędu milionów woltów. Czas spędzony w CNK był pełen wrażeń. Kolejnym punktem programu była wizyta w  Planetarium i seans 3D „Jestesmy Kosmitami”.

Następnie odwiedziliśmy Krakowskie Przedmieście, gdzie  przywitaliśmy się z imiennikiem patrona naszej szkoły stojącym na kolumnie na Starym Mieście.

Ten dzień okazał się być praktyczną realizacją oświeceniowej dewizy „bawiąc uczyć”!

28 listopada 2022, poniedziałek 19:23
25 listopada 2022 roku klasy IIIG i IA zorganizowały w VILO kiermasz charytatywny.
Wiecej
28 listopada 2022, poniedziałek 19:13
17 listopada 2022 roku klasa IA oraz przedstawiciele klasy IC wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy.
Wiecej
23 listopada 2022, środa 17:18
Dnia 29.10.2022 roku w lesie Pietrasze odbyła się Licealiada Wojewódzka w biegach na orientację.
Wiecej