Reaktory, planetaria… czyli o wycieczce do Świerku i Warszawy słów kilka

19 listopada 2019, wtorek 18:09

Pewnego październikowego dnia, skoro świt około 4.00 nad ranem, klasa IIA wyruszyła na wycieczkę edukacyjną do Narodowego Centrum Badań Jądrowych im. Andrzeja Sołtana w Świerku, by zobaczyć jedyny w Polsce reaktor jądrowy „Maria” oraz do Planetarium i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

W pierwszej kolejności zawitaliśmy do Świerku, w którym mogliśmy poznać działanie reaktora jądrowego, a następnie, po wchłonięciu sporej dawki wiedzy i po wzmocnieniu i doładowaniu akumulatorów ruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik po kolejną porcję wiedzy. Tu świetnie się bawiliśmy, uczestnicząc w ciekawych eksperymentach. Np. w Komnacie Wysokich Napięć obserwowaliśmy działanie transformatora Tesli, wytwarzającego bardzo wysokie napięcie rzędu milionów woltów. Czas spędzony w CNK był pełen wrażeń. Kolejnym punktem programu była wizyta w  Planetarium i seans 3D „Jestesmy Kosmitami”.

Następnie odwiedziliśmy Krakowskie Przedmieście, gdzie  przywitaliśmy się z imiennikiem patrona naszej szkoły stojącym na kolumnie na Starym Mieście.

Ten dzień okazał się być praktyczną realizacją oświeceniowej dewizy „bawiąc uczyć”!

7 grudnia 2023, czwartek 18:00
Rewelacyjne mikołajkowe karaoke sprawiło, że tanecznym krokiem i przy dźwięku dzwoneczków, wkroczyliśmy w czas oczekiwania na najpiękniejsze Święta w roku.
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:46
Czy można dać niechcianej książce drugie życie?
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:19
Uczniowie klasy 3D: Bartosz Grodzki, Mikołaj Kowalczuk i Łukasz Łaszkiewicz pod opieką prof. Marzenny Skibickiej zostali laureatami finału etapu międzywojewódzkiego konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec.
Wiecej