Narodowe Czytanie z Muzeum Pamięci Sybiru

12 września 2019, czwartek 13:46

Wyjątkowo 11, a nie 7 września, klasa 3G (humanistyczna) wraz z nauczycielkami Magdaleną Dziejmą i Małgorzatą Karną, wzięła udział w akcji Narodowego Czytania. Wydarzenie to było wyjątkowe, gdyż czytającymi polską nowelistykę byli Sybiracy. Całą akcję zorganizowało Muzeum Pamięci Sybiru w partnerstwie z białostockim oddziałem Związku Sybiraków, Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza (Wydział Sztuki Lalkarskiej) oraz Międzywydziałowym Instytutem Kulturoznawstwa i Sztuki Uniwersytetu w Białymstoku.

Organizatorzy akcji wybrali do czytania opowiadanie Brunona Schulza „Mój ojciec wstępuje do strażaków”. Wydarzenie odbyło się w siedzibie Muzeum i Teatrze Szkolnym Akademii. Towarzyszyła mu oprawa teatralna – lalki i scenografia budujące klimat narracji opowiadań Schulza. Wspólna lektura została poprzedzona komentarzem historyczno-literackim, wprowadzającym do tegorocznego doboru literatury. Wykład „Małe formy prozatorskie, czyli dlaczego warto czytać nowele i opowiadania” wygłosiła dr Barbara Olech, wykładowca Międzywydziałowego Instytutu Kulturoznawstwa i Sztuki Uniwersytetu w Białymstoku.

Wykorzystano materiały ze strony http://www.sybir.bialystok.pl/

24 września 2023, niedziela 08:25
W imieniu Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XXXVII Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej.
Wiecej
23 września 2023, sobota 11:04
Istnieje możliwość ubiegania się o stypendium edukacyjne Zarządu Województwa Podlaskiego za rok 2022/2023.
Wiecej
18 września 2023, poniedziałek 18:19
Pani Małgorzata Prokop odbyła kurs od 2 do 8 lipca 2023 roku w Helsinkach w Finlandii w szkole Europass Teacher Academy.
Wiecej