Etap Okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności rozstrzygnięty

13 stycznia 2019, niedziela 13:34

„Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń
w tym co ma w głowie i co na stole”
prof. Jan Gawęcki

Tradycji stało się zadość i 11 stycznia po raz XXIII uczniowie naszej szkoły przystąpili do rywalizacji na etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

W eliminacjach okręgowych wzięło udział 34 uczniów. VI Liceum Ogólnokształcące reprezentowała Gabriela Łazarczyk (IIID) oraz Weronika Piętka (IIE). W tym roku szkolnym tematyka wiodąca Olimpiady dotyczyła technologii produktów mlecznych i ich roli w żywieniu człowieka.

Udział w OWoŻiŻ daje szansę dostania się na wiele kierunków studiów bez postępowania kwalifikacyjnego. Nasze uczestniczki uplasowały się tuż za pierwszą dziesiątką.

Gratuluję sukcesu.

Marzenna Skibicka

10 lipca 2022, niedziela 12:13
Uczestniczką mobilności zagranicznej w projekcie pt. „Behaviour and conflicts new methodologies, motivation and cooperation strategies” była nauczycielka języka angielskiego – Bożena Zieniuk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej
7 lipca 2022, czwartek 12:59
W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klasy IA uczestniczyli w projekcie eTwinning "Kuferek z pamiątkami".
Wiecej
4 lipca 2022, poniedziałek 14:21
Spotkanie podsumowujące realizację projektu Erasmus+ pt. „Cre@t1ve Conflict Resolution and Peer-to-Peer School Mediation” odbyło się w Atenach, w Grecji.
Wiecej