Etap Okręgowy XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności rozstrzygnięty

13 stycznia 2019, niedziela 13:34

„Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń
w tym co ma w głowie i co na stole”
prof. Jan Gawęcki

Tradycji stało się zadość i 11 stycznia po raz XXIII uczniowie naszej szkoły przystąpili do rywalizacji na etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

W eliminacjach okręgowych wzięło udział 34 uczniów. VI Liceum Ogólnokształcące reprezentowała Gabriela Łazarczyk (IIID) oraz Weronika Piętka (IIE). W tym roku szkolnym tematyka wiodąca Olimpiady dotyczyła technologii produktów mlecznych i ich roli w żywieniu człowieka.

Udział w OWoŻiŻ daje szansę dostania się na wiele kierunków studiów bez postępowania kwalifikacyjnego. Nasze uczestniczki uplasowały się tuż za pierwszą dziesiątką.

Gratuluję sukcesu.

Marzenna Skibicka

2 czerwca 2026, wtorek 21:28
Autor, który na co dzień pracuje jako prywatny detektyw, opowiadał o kulisach swojej pracy...
Wiecej
2 czerwca 2026, wtorek 20:08
Dzień Dziecka w VILO tradycyjnie z grillowaniem przygotowanym przez katedrę WF.
Wiecej
26 maja 2026, wtorek 18:21
...mogliśmy obserwować przejazd króla Karola III w karocy oraz transport klejnotów królewskich...
Wiecej