Wycieczka klas II do reaktora jądrowego w Świerku

4 października 2018, czwartek 21:04

O 4.00 wyjechaliśmy spod VI LO. Do świtu – jak i do Świerka – jeszcze daleka droga. Punkt 5.00 – cały autobus (prawdopodobnie wykluczając kierowcę) śpi. Około godziny 8, pełni energii i zapału, opuściliśmy autokar i udaliśmy się w niezapomnianą podróż po świecie fizyki jądrowej.

Dzień rozpoczęliśmy serią zajmujących wykładów na liczne tematy, od samego działania promieniowania wszędzie wokół nas zaczynając, na schematach opisujących działanie reaktora jądrowego kończąc. Po zapoznaniu się z teorią, nadeszła pora na wesołą wycieczkę w głąb samego reaktora. Musieliśmy nałożyć białe fartuchy i przejść rutynową kontrolę wykrywaczem metalu, a później także wykrywaczem skażeń radioaktywnych. Ale frajda! Po zupełnie nieradioaktywnym obiedzie na terenie ośrodka, wyruszyliśmy w krótką podróż autobusem do Centrum Kopernika w Warszawie. Czekało nas tam wiele niesamowitych atrakcji. Złożyliśmy także wizytę w planetarium, gdzie poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat sond kosmicznych i astronautów. Dosyć zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy pod szkołę już około godziny 20.00.

Wycieczka była wyjątkowo udana i pozwoliła nam znacznie powiększyć naszą wiedzę na multum tematów.

1 czerwca 2023, czwartek 19:33
”Łamańce językowe” w języku francuskim, rosyjskim czy niemieckim?! Nic trudnego! - mówią uczniowie VILO.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:21
Dnia 25.05.2023 klasa 1i wraz z gośćmi z klas 1b, 1g i 1f uczestniczyła w wycieczce do Wilna.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:11
Natalia Dąbrowska i Nikola Dmitruk z klasy 1f oraz Zuzanna Ignaciuk z klasy 1i, podopieczne Pana Dariusza Mierzyńskiego, reprezentowały z powodzeniem VILO, w konkursie plastycznym "Mój bohater"...
Wiecej