Wycieczka klas II do reaktora jądrowego w Świerku

4 października 2018, czwartek 21:04

O 4.00 wyjechaliśmy spod VI LO. Do świtu – jak i do Świerka – jeszcze daleka droga. Punkt 5.00 – cały autobus (prawdopodobnie wykluczając kierowcę) śpi. Około godziny 8, pełni energii i zapału, opuściliśmy autokar i udaliśmy się w niezapomnianą podróż po świecie fizyki jądrowej.

Dzień rozpoczęliśmy serią zajmujących wykładów na liczne tematy, od samego działania promieniowania wszędzie wokół nas zaczynając, na schematach opisujących działanie reaktora jądrowego kończąc. Po zapoznaniu się z teorią, nadeszła pora na wesołą wycieczkę w głąb samego reaktora. Musieliśmy nałożyć białe fartuchy i przejść rutynową kontrolę wykrywaczem metalu, a później także wykrywaczem skażeń radioaktywnych. Ale frajda! Po zupełnie nieradioaktywnym obiedzie na terenie ośrodka, wyruszyliśmy w krótką podróż autobusem do Centrum Kopernika w Warszawie. Czekało nas tam wiele niesamowitych atrakcji. Złożyliśmy także wizytę w planetarium, gdzie poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat sond kosmicznych i astronautów. Dosyć zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy pod szkołę już około godziny 20.00.

Wycieczka była wyjątkowo udana i pozwoliła nam znacznie powiększyć naszą wiedzę na multum tematów.

10 lipca 2022, niedziela 12:13
Uczestniczką mobilności zagranicznej w projekcie pt. „Behaviour and conflicts new methodologies, motivation and cooperation strategies” była nauczycielka języka angielskiego – Bożena Zieniuk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej
7 lipca 2022, czwartek 12:59
W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klasy IA uczestniczyli w projekcie eTwinning "Kuferek z pamiątkami".
Wiecej
4 lipca 2022, poniedziałek 14:21
Spotkanie podsumowujące realizację projektu Erasmus+ pt. „Cre@t1ve Conflict Resolution and Peer-to-Peer School Mediation” odbyło się w Atenach, w Grecji.
Wiecej