Sprawozdanie z Londynu lipiec-sierpień 2018

16 września 2018, niedziela 18:14

Relacja ze szkolenia metodycznego w ramach programu PO WERSE „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” „How About Broadening Horizons”

Od 30.07 do 10.08.2018 dwie nauczycielki VI LO (Katarzyna Jurczuk i Mirosława Biegluk) uczestniczyły w kursie języka angielskiego w Londynie, tygodniowo 20 godz. Codziennie miałyśmy lekcje od 9:30 do 13:00.

Nasza znajomość języka angielskiego została sprawdzona już pierwszego dnia. Po napisanym teście zostałyśmy przydzielone do grup na różnym poziomie. Grupy były utworzone z osób, które pochodziły z całego świata np.: z Tajwanu, Chin, Japonii, Niemiec, Włoch, Arabii Saudyjskiej, Rosji. Każdego dnia na zajęciach poznawałyśmy nowe słownictwo tematyczne i utrwalałyśmy je poprzez konwersacje, wyrażanie swojej opinii w rozmowach w parach lub w grupie. Lektorzy omawiali też zagadnienia gramatyczne, wyjaśniali niezrozumiałe kwestie w języku angielskim. Na zajęciach również pojawiły się elementy kulturoznawcze. Po kursie miałyśmy czas na zwiedzanie Londynu. Między innymi widziałyśmy średniowieczne opactwo Westminster, twierdzę Tower (oba kompleksy wpisane są na światową listę dziedzictwa UNESCO), atrakcje związane z monarchią brytyjską, jak np.: Pałac Buckingham, wieżę Elżbiety (popularnie nazywana Big Benem), Victorię Tower, St James`es Park, muzeum Brytyjskie, Galerię Narodową Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Wiktorii i Alberta, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, London Eye i wiele innych ciekawych miejsc. Londyn jest miastem, które żyje całą dobę. O każdej porze w centrum miasta jest głośno i gwarno.

Dzięki kursowi, nasze kompetencje językowe i wiedza wzmocniły się. W przyszłości planujemy kontynuować naukę języka na kolejnym poziomie. Jesteśmy bardzo zadowolone z udziału w kursie i na pewno wzięłybyśmy udział kolejny raz. Polecamy każdemu, kto chce się rozwinąć językowo.

Katarzyna Jurczuk, Mirosława Biegluk

5 lutego 2023, niedziela 20:09
Ogólnopolski konkurs biologiczno-chemiczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Wiecej
3 lutego 2023, piątek 17:20
Z wielką radością informujemy, że Mikołaj Pawlak z kl. IV C zakwalifikował się do etapu eliminacji centralnych 46 Olimpiady Języka Niemieckiego, które odbędą się pod koniec marca 2023 r. w Poznaniu.
Wiecej
3 lutego 2023, piątek 17:19
Chcesz dodatkowo dostać 10 punktów z języka obcego (francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego)?
Wiecej