Sprawozdanie ze szkolenia na Malcie czerwiec-lipiec 2018

14 września 2018, piątek 17:39

Relacja ze szkolenia metodycznego w ramach programu PO WERSE „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” „How About Broadening Horizons”

W dniach 25.06.2018 – 06.07.2018 r., jako oddech po całorocznej pracy w szkole, zamieniłyśmy role i jako uczennice wzięłyśmy udział w szkoleniu jęz. angielskiego na Malcie. Zajęcia, podczas których doskonaliłyśmy język angielski, odbywały się w 10-osobowych grupach i prowadzone były przez lektorów doskonale znających ten język lub też rodowitych Anglików. Dodatkowo dzięki różnorodności kultur, w miłej atmosferze, poznawałyśmy cały świat, ponieważ uczestnicy pochodzili z przeróżnych krajów (np.: Brazylii, Czech, Turcji, Japonii, Korei Południowej, Rosji, Słowacji, Holandii czy też Węgier) i chętnie opowiadali o swoich ojczyznach.

Pobyt w szkole mijał bardzo szybko, a gdy kończyłyśmy czas wytężonej pracy, ruszałyśmy na zwiedzanie Malty i przyległych wysp (np. Gozo czy Comino). Również i wtedy szlifowałyśmy język, a także, przy wspaniałej i upalnej pogodzie, poznawałyśmy ciekawe miejsca oraz wielowiekowe dziedzictwo kulturalne tego kraju.

Korzystając z kursu językowego na Malcie, nie tylko powtórzyłyśmy podstawy gramatyki angielskiej, odświeżyłyśmy i poszerzyłyśmy słownictwo, ale co najważniejsze nabrałyśmy większej pewności siebie w praktycznym wykorzystywaniu języka.

Małgorzata Dakowicz i Karolina Plichta

23 czerwca 2024, niedziela 20:40
VILO biega, by pomagać, czyli początek wakacji na sportowo.
Wiecej
21 czerwca 2024, piątek 14:36
Udanych wakacji :)
Wiecej
20 czerwca 2024, czwartek 16:19
Jakub Szerszeń, Mateusz Czarnowicz i Wojciech Zakrzewski z klasy 3a, uzyskali tytuł laureata.
Wiecej