Portugalia – kwiecień 2018

10 czerwca 2018, niedziela 14:40

Kolejna edycja wymiany szkolnej z Portugalią za nami. Nasza przygoda w Barcelos miała miejsce w dniach 10-17.04.2018 r. Niektóre nasze wyobrażenia zostały szybko zweryfikowane – szczególnie te o pogodzie. Ta nas mocno zaskoczyła. Owszem wiedzieliśmy o wpływie pobliskiego oceanu na klimat, ale nie sądziliśmy, że w kwietniu może spowodować tak deszczową aurę i temperatury niższe o kilka stopni niż w Polsce. Nie było to jednak wielką przeszkodą w poznawaniu pięknego regionu Minho. Nasza wizyta w Escola Secundaria Alcaides des Faira w Barcelos, oprócz zajęć lekcyjnych, obejmowała również program turystyczno- krajoznawczy. Dzięki temu mogliśmy zwiedzić przepiękne Porto, uroczą Bragę, dostojne Guimaraes, zachwycające estuarium rzeki Cavado w Esposende, no i oczywiście śliczne Barcelos z jego słynnym kogutem.

7 grudnia 2023, czwartek 18:00
Rewelacyjne mikołajkowe karaoke sprawiło, że tanecznym krokiem i przy dźwięku dzwoneczków, wkroczyliśmy w czas oczekiwania na najpiękniejsze Święta w roku.
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:46
Czy można dać niechcianej książce drugie życie?
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:19
Uczniowie klasy 3D: Bartosz Grodzki, Mikołaj Kowalczuk i Łukasz Łaszkiewicz pod opieką prof. Marzenny Skibickiej zostali laureatami finału etapu międzywojewódzkiego konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec.
Wiecej