Portugalia – kwiecień 2018

10 czerwca 2018, niedziela 14:40

Kolejna edycja wymiany szkolnej z Portugalią za nami. Nasza przygoda w Barcelos miała miejsce w dniach 10-17.04.2018 r. Niektóre nasze wyobrażenia zostały szybko zweryfikowane – szczególnie te o pogodzie. Ta nas mocno zaskoczyła. Owszem wiedzieliśmy o wpływie pobliskiego oceanu na klimat, ale nie sądziliśmy, że w kwietniu może spowodować tak deszczową aurę i temperatury niższe o kilka stopni niż w Polsce. Nie było to jednak wielką przeszkodą w poznawaniu pięknego regionu Minho. Nasza wizyta w Escola Secundaria Alcaides des Faira w Barcelos, oprócz zajęć lekcyjnych, obejmowała również program turystyczno- krajoznawczy. Dzięki temu mogliśmy zwiedzić przepiękne Porto, uroczą Bragę, dostojne Guimaraes, zachwycające estuarium rzeki Cavado w Esposende, no i oczywiście śliczne Barcelos z jego słynnym kogutem.

10 lipca 2022, niedziela 12:13
Uczestniczką mobilności zagranicznej w projekcie pt. „Behaviour and conflicts new methodologies, motivation and cooperation strategies” była nauczycielka języka angielskiego – Bożena Zieniuk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej
7 lipca 2022, czwartek 12:59
W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klasy IA uczestniczyli w projekcie eTwinning "Kuferek z pamiątkami".
Wiecej
4 lipca 2022, poniedziałek 14:21
Spotkanie podsumowujące realizację projektu Erasmus+ pt. „Cre@t1ve Conflict Resolution and Peer-to-Peer School Mediation” odbyło się w Atenach, w Grecji.
Wiecej