Klasa 1G (2017)

18 września 2017, poniedziałek 15:53

Wrażenia, szczegóły, wyjaśnienia, opowiadania, tęsknoty za powtórką wyjazdu, relacje, spostrzeżenia, opinie i wiele, zaiste wiele informacji znajdziecie poniżej…

Relacja pierwsza

Dzień dziewiętnastego września roku pańskiego dwa tysiące siedemnastego zapowiadał się ekscytująco, pomimo niezbyt dopisującej pogody. Wszyscy byli ciekawi tego wyjazdu i nikogo nie obchodziły anomalie na zewnątrz. Jednak nim przebrnęliśmy przez rozsiane po chodniku kałuże do autokaru, spotkaliśmy się z panią psycholog.

Na rozgrzewkę porobiliśmy kilka zajęć integracyjnych, które miały na celu rozruszanie nas oraz udowodnienie, że pomimo iż każdy z nas jest inny i jedyny w swoim rodzaju, możemy mieć ze sobą wiele cech wspólnych lub podobne zainteresowania. Po spotkaniu, na przekór deszczom niespokojnym, udaliśmy się do naszego środka transportu. Nim się obejrzeliśmy, już znajdowaliśmy się w Hermanówce, gdzie radośnie przywitał nas energiczny ksiądz Wojciech Trzaska. Dokładnie objaśnił nam tajniki słynnego tańca belgijki i po chwili wszyscy odtańczyliśmy ów taniec.

Lekko zdyszani, ale zadowoleni, weszliśmy do ośrodka, w którym mieliśmy spędzić noc oraz bliżej się poznać podczas tych dwudziestu czterech godzin. Gdy już pokoje zostały przydzielone, nastąpiło spotkanie, podczas którego za zadanie mieliśmy poruszenie naszej inwencji twórczej oraz pokazania, jak bardzo utalentowana w aktorstwie oraz filmowaniu jest klasa I G. Zostaliśmy podzieleni na kilka zespołów, po czym rozpoczęliśmy zabawę. Było dużo śmiechu, w powietrzu latały scenariusze, a krzesła i stoły ciągle zmieniały położenie w zależności od odgrywanej sceny.

Gdy już wszyscy zakończyli swe prace, udaliśmy się na obiad, który wcześniej przygotowały utalentowane kulinarnie dziewczęta z naszej klasy. Po obiedzie nastąpiły kolejne gry integracyjne, lecz zwieńczeniem tego wszystkiego było zorganizowanie ogniska oraz symboliczne zatańczenie dookoła niego. Nie obyłoby się oczywiście bez niezbędnego prowiantu w formie kiełbasek.
 
Na sam koniec dnia została zorganizowana gala filmowa, podczas której mogliśmy podziwiać nakręcone przez nas materiały oraz filmiki innych grup. Po jednogłośnym wybraniu zwycięskiego materiału, mogliśmy dalej się integrować według naszego uznania. Do wyboru były różne gry planszowe oraz rozegranie z księdzem partyjki w Scrabble.
 
Następnego dnia zostaliśmy zbudzeni przez wpadające do naszych pokoi ciepłe promienie porannego słońca. Pełni nowej energii kontynuowaliśmy integrację, lecz tym razem mieliśmy bliżej poznać naszą wychowawczynię. Dowiedzieliśmy się o niej wiele ciekawych rzeczy, ale i pani profesor również lepiej nas poznała.
 
Przed opuszczeniem ośrodka wypucowaliśmy pokoje aby klasa, która przybędzie po nas mogła również integrować się w czystości.
 
Nim wyjechaliśmy, nauczyliśmy klasę I A belgijki, którą po chwili razem z nimi odtańczyliśmy. Nie obyłoby się bez ukazania naszych tanecznych zdolności w tańcu zwanym “Tunak”.
 
Z wielkim żalem opuszczaliśmy nasze lokum w Hermanówce, w którym spędziliśmy ze sobą miło czas oraz lepiej się poznaliśmy. To były nasze najwspanialsze dni, oby było więcej takich wyjazdów…
Paulina Połubińska IG

Relacja druga

W dniach 18-19 września bieżącego roku odbył się wyjazd integracyjny klasy 1G. Rozpoczął się od zajęć panią psycholog. Na tym spotkaniu doświadczyliśmy przedsmaku tego, co czekać nas miało w punkcie docelowym naszej podróży – Hermanówce.

Podczas zebrania często byliśmy dzieleni w kilku osobowe grupy, w których musieliśmy wykonywać różne zadania. Nie obyło się bez szczerej dawki śmiechu i przekazywanej sobie wzajemnie pozytywnej energii. Jednym z ciekawszych elementów zajęć było pisanie listu do siebie samego za trzy lata.

Po zakończeniu spotkania z ochotą udaliśmy się do autokaru, którym dotarliśmy na miejsce. Tam czekał już na nas ksiądz Wojtek. Naszym pierwszym zadaniem było odtańczenie słynnej belgijki. Oczywiście wszystkim towarzyszył cudowny nastrój i śmiech, który stał się stałą częścią wyjazdu. Następnie zabraliśmy nasze rzeczy do domu rekolekcyjnego, w którym to mieliśmy spędzić resztę naszej integracji. Po chwili dla siebie i zakwaterowaniu w pokojach żwawo ruszyliśmy na spotkanie, gdzie otrzymaliśmy zadanie nakręcenia krótkich filmików o tematyce szkolnej. Do tej pracy każda grupa podeszła bardzo entuzjastycznie a jej członkowie wprost przekrzykiwali się nowymi pomysłami. Po tej jakże trudnej i wyczerpującej pracy wszyscy z miłą chęcią udaliśmy się do stołówki na wspólny posiłek przygotowany przez dziewczyny z naszej klasy.

Po obiedzie kontynuowaliśmy integrację poprzez wspólne gry i zabawy. Jednak jednym z piękniejszych momentów naszego wyjazdu było klasowe ognisko. Tam przy blasku płomieni tańczyliśmy, graliśmy na gitarach i śpiewaliśmy. Naturalnie nie mogło też zabraknąć kiełbasek, które z wielką starannością piekliśmy nad żarem ogniska. Mimo tego, że już wiele nas tego dnia spotkało nie był to koniec naszych zajęć. Gdy wróciliśmy z podwórka, co prawda nieco zmarznięci lecz w dalszym ciągu pełni zapału, obejrzeliśmy i wytypowaliśmy najlepszy filmik nagrany przez nas wcześniej. Potem mieliśmy czas dla siebie. Każdy wykorzystał to w inny sposób, aczkolwiek nasze działania śmiało można było podpiąć jako ciąg dalszy integracji. Kolejnego dnia po śniadaniu poznaliśmy bliżej naszą wychowawczynię. Niestety nieubłaganie zbliżał się czas powrotu dlatego też zabraliśmy się za porządki. Po wykonaniu naszych obowiązków spakowaliśmy rzeczy i udaliśmy się na zewnątrz.

Oczywiście nikt z nas nie wyobrażał sobie zakończenia VILO AKCJI bez pamiątkowego zdjęcia. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na przyjazd kolejnej klasy, z którą to mieliśmy przyjemność odtańczyć belgijkę oraz modny w ostatnim czasie układ do piosenki ,,Tunak”. Resztkami sił doczłapaliśmy do autobusu,który odwiózł nas bezpiecznie do Białegostoku. Myślę, że ten wyjazd zbliżył nas do siebie jako klasę i dzięki niemu będzie nam łatwiej w ciągu kolejnych lat nauki w liceum.

Natalia Bielawska IG

23 czerwca 2024, niedziela 20:40
VILO biega, by pomagać, czyli początek wakacji na sportowo.
Wiecej
21 czerwca 2024, piątek 14:36
Udanych wakacji :)
Wiecej
20 czerwca 2024, czwartek 16:19
Jakub Szerszeń, Mateusz Czarnowicz i Wojciech Zakrzewski z klasy 3a, uzyskali tytuł laureata.
Wiecej