Zygmusie 2017

9 czerwca 2017, piątek 19:44

Dnia 9 czerwca 2017 roku po raz kolejny odbyła się w naszej szkole gala rozdania Zygmusiów. Poprowadzili ją Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Przemysław Wnorowski i jego zastępca Dawid Mróz.

Tegoroczne trofea przyznano w następujących kategoriach:

  • Nauczyciel Roku
  • Umysł Ścisły Roku
  • Humanista Roku
  • Poliglota Roku
  • Sportowiec Roku
  • Wolontariusz Roku
  • Artysta Roku
  • Specjalny Zygmuś od Samorządu Uczniowskiego


Uroczystą galę Zygmusiów rozpoczął miłościwie nam panujący Król Zygmunt August wraz z małżonką Barbarą. Zanim wręczono pierwszą statuetkę, obejrzeliśmy występ zdolnego akordeonisty, ucznia klasy 2c – Krzysztofa Szerenosa, z utworem „La walse a’Margaux”. Po nim przystąpiono do wręczenia najważniejszych nagród – Zygmusiów 2017.

Jako pierwsza była kategoria Nauczyciel Roku 2017. Wśród nominowanych znaleźli się: p. Anna Zaremba, p. Katarzyna Tomaszewska, p. Ewelina Ramotowska i p. Jerzy Misijuk. Nagrodę przyznano p. Jerzemu Misijukowi, którą wręczyła mu panująca para królewska.

Następnie przyznano nagrodę w kategorii Zygmuś od Samorządu Uczniowskiego. Przypadł on byłym opiekunkom SU p. Katarzynie Tomaszewskiej i p. Dorocie Wawerskiej, i został wręczony przez przedstawicieli SU Przemysława Wnorowskiego i Dawida Mroza.

Zaraz potem podziwialiśmy walca wiedeńskiego, którego zatańczyli Julia Dakowicz i Juliusz Dąbrowski do piosenki z repertuaru Whitney Houston „I have nothing”. W tym roku podczas wszystkich występów tanecznych za część muzyczną odpowiedzialna była grupa artystyczna w składzie: Szymon Cackowski, Gabriela Sujeta, Kacper Szczepański, Mateusz Buraczewski, Monika Budna i Ada Kozłowska, którą przygotowała pani profesor Ewa Onoszko.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie Zygmusia w kategorii Umysł Ścisły Roku 2017 przez p. Małgorzatę Dakowicz i p. Michała Dąbrowskiego. Nominowani do nagrody byli Piotr Muśko, Mateusz Piotrowski i Sara Kowalczuk-Fijałkowska (wszyscy z klasy 3a). Zygmusia otrzymała Sara Kowalczuk-Fijałkowska, posiadaczka dwóch indeksów na Politechnikę Białostocką w konkursie “Zdobądź indeks na kierunek architektura krajobrazu” oraz w konkursie „Biznes za milion”.

Po umyśle ścisłym nadszedł czas na Humanistę Roku 2017. Wygraną w tej kategorii okazała się dwukrotna mistrzyni naszej szkoły w ortografii oraz wielbicielka języka ojczystego, a przede wszystkim Finalistka Olimpiady Artystycznej z 2016 roku Barbara Kazberuk z klasy 3h. Nagrodę wręczyła p. Magdalena Dziejma.

Przed wręczeniem kolejnego Zygmusia wysłuchaliśmy utwór „Eternal Home” oraz podziwialiśmy rumbę w wykonaniu Julii i Juliusza.

Zaraz po występie przyszedł czas na ogłoszenie zwycięzcy w kategorii Poliglota Roku 2017. Nominowani do nagrody byli: Alina Warszycka, Ada Kandlhofer z klasy 3c i Aleksandra Lewoniuk z klasy 2f. Poliglotą Roku została Ada Kandlhofer. W związku z jej nieobecnością p. Aneta Jabłonowska i p. Jolanta Desperat nagrodę przekazały na ręce p. Dyrektora, Dariusza Naumowicza.

Następnie wręczono Zygmusia w kategorii Sportowiec Roku 2017, a wśród nominowanych znaleźli się Szymon Ilewicz z klasy 3b, Kamil Wójcik z klasy 3c oraz drużyna koszykówki chłopców w składzie: Michał Bombrych, Marcel Gosk, Piotr Kacprzak, Daniel Kamiński, Julian Kazberuk, Maciej Kiszko, Kacper Kondzior, Krystian Korzonek, Mateusz Kuźmicki, Mateusz Łukaszewicz, Tomasz Matuk, Patryk Milewski, Bartosz Późniewski, Łukasz Sawicki, Sebastian Sosnowski, Adam Sulima-Dolina, Robert Wojtulewicz. To oni do swoich złotych medali dołączyli także statuetkę Zygmusia. Nagrodę wręczyli p. Agnieszka Śledź-Dźwigaj i p. Tadeusz Sasinowski.

Aby odpocząć troszkę od emocji wsłuchaliśmy się oldschoolowy utwór „Wake me up” i obejrzeliśmy jive’a w wykonaniu Julii i Juliusza.

Po chwili przerwy czekały nas jeszcze dwie kategorie. Najpierw p. Ewelina Ramotowska i p. Małgorzata Karna wręczyły Zugmusia w kategorii Wolontariusz Roku 2017 Pauli Tarasiuk  z klasy 2c, uczennicy, która zostawia cząstkę siebie nie tylko w VI LO ale od wielu miesięcy dzieli się nią regularnie z małymi pacjentami oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej Białostockiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Po wręczeniu nagrody wysłuchaliśmy utwór „People help the people”, do którego zatańczł Jan Żeruń.

W końcu przyszedł czas na Zygmusia w kategorii Artysta Roku 2017. Nominowani do nagrody zostali Jan Żeruń z klasy 2e, Karolina Francisco z klasy 3d i Gabriela Zdrodowska z klasy 2e. Zygmusia otrzymała Karolina Francisco, a zaszczyt wręczania nagrody przypadł p. Ewie Onoszko. Zaraz po tym Karolina zaprezentowała nam swoje umiejętności wokalne.

Tym porywającym akcentem, zakończyła się gala wręczenia Zygmusiów 2017. Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy, widzimy się za rok!

 SU

23 czerwca 2024, niedziela 20:40
VILO biega, by pomagać, czyli początek wakacji na sportowo.
Wiecej
21 czerwca 2024, piątek 14:36
Udanych wakacji :)
Wiecej
20 czerwca 2024, czwartek 16:19
Jakub Szerszeń, Mateusz Czarnowicz i Wojciech Zakrzewski z klasy 3a, uzyskali tytuł laureata.
Wiecej