Zygmusie 2016

20 czerwca 2016, poniedziałek 17:52

Dnia 20 czerwca 2016 roku po raz kolejny odbyła się w naszej szkole gala rozdania „Zygmusiów”. Poprowadziła ją niezłomna, niedawno wybrana „Pierwsza Trójka” Samorządu Uczniowskiego: Przemysław Wnorowski, Dawid Mróz i Karol Jankiewicz. Towarzyszyła im również Paula Protasiewicz z klasy II E.

Najważniejsze tegoroczne trofea przyznano w następujących kategoriach:

  • Poliglota Roku
  • Humanista Roku
  • Umysł Ścisły Roku
  • Sportowiec Roku
  • Nauczyciel Roku

Zostały również wręczone dwa specjalne Zygmusie – od Pana Dyrektora oraz Samorządu Uczniowskiego.

Uroczystą galę rozpoczął nasz szanowny Król Zygmunt August wraz z małżonką Barbarą. Całą ceremonię uświetniły: występy niezwykle utalentowanego szkolnego zespołu „Zygmunt Band” w składzie: Julia Prus, Daria Piętka, Szymon Trochimczyk oraz Piotr Awramiuk, pokaz taneczny zespołu „Hokus”, Sylwia Szuchalska i jej niesamowity głos, fantastyczny  taniec Patrycji Chojnowskiej i Jana oraz pierwszy raz w historii „Zygmusiów” – dwa pokazy mody przygotowane przez Joannę Hryniewicz oraz Justynę Kieżel. Kolekcja casualowa młodych projektantek w odcieniach granatu, czerni i różu zachwyciła zgromadzonych.

Nominowani do nagrody Humanista Roku zostali: Róża Gajek z klasy III F, Barbara Kazberuk z kl. II H oraz Sebastian Sosnowski z III H. Nagrodę przyznaną Róży Gajek wręczyły panie profesor: Magdalena Dziejma i Adrianna Szczepkowska.

Następnie nadszedł czas na nagrodę w kategorii Umysł Ścisły Roku, którą bezkonkurencyjnie wygrał Wojciech Karol Rafałowski z klasy III A! Nominowani byli: również Mateusz Piotrowski z kl. II A oraz Szymon Sidoruk z III B. To zaszczytne trofeum wręczyli pan profesor Jerzy Misijuk  z panią profesor Ewą Niemyjską.

Nagrodę w kategorii Poliglota Roku zdobył Adam Bartulewicz z klasy III A, a nominowani byli: Ada Kandlhofer z klasy II C oraz Alina Warszycka z II C. O wręczenie statuetki zostały poproszone panie profesor: Małgorzata Karna i Renata Suchocka.

Nasi sportowcy nie próżnują, dlatego wszyscy nominowani mieli wiele osiągnięć w swojej karierze. Zwycięzcą został Marcin Kisielewski z klasy III E, a nominowani byli również Michał Bombrych z klasy II B i Katarzyna Kuklik z III I. Nagrodę wręczyli pani profesor Agnieszka Śledź-Dźwigaj oraz pan profesor Andrzej Olchowik.

Najważniejsza nagroda, bo wybrana przez uczniów, Zygmuś w kategorii Nauczyciel Roku 2016 została wręczona przez jaśnie panującą nam parę królewską. Jej właścicielką została pani profesor Dorota Wawerska. Nominowani byli również pani profesor Katarzyna Tomaszewska oraz pan profesor Jerzy Misijuk.

Zygmuś od pana dyrektora został złożony na ręce pani Anny Konopko.

W tym roku Zygmusia od Samorządu Uczniowskiego otrzymał nasz Szkolny Poczet Sztandarowy, którego opiekunem jest pan profesor Dariusz Naumowicz, a wręczyły go nasze przesympatyczne opiekunki Samorządu Uczniowskiego: pani profesor Katarzyna Tomaszewska i pani profesor Dorota Wawerska.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy na galę rozdania Zygmusiów w 2017 roku!

Paula Protasiewicz II E

23 czerwca 2024, niedziela 20:40
VILO biega, by pomagać, czyli początek wakacji na sportowo.
Wiecej
21 czerwca 2024, piątek 14:36
Udanych wakacji :)
Wiecej
20 czerwca 2024, czwartek 16:19
Jakub Szerszeń, Mateusz Czarnowicz i Wojciech Zakrzewski z klasy 3a, uzyskali tytuł laureata.
Wiecej