Wolontariat na oddziale onkologii dziecięcej

9 grudnia 2015, środa 14:12

7 grudnia 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły z dziećmi przebywającymi na Oddziale Hematologii i Onkologii DSK w Białymstoku. Uczennice: Agnieszka Łaska (kl. 2a), Hania Puchalska (2a), Natalia Suchowolec (2g) i Karolina Trzeciak (2g) wraz z p. Małgorzatą Karną zorganizowały małym pacjentom warsztaty plastyczne. Dzieci instruowane przez starsze koleżanki z zapałem wykonywały aniołki, reniferki i składały mikołajowe origami. Największym powodzeniem cieszył się ozdobny brokat, który po zajęciach błyszczał nie tylko na pracach 😉

Młodsze dzieci rozmawiały, spacerowały i bawiły się w towarzystwie wolontariuszek oraz parzyły niezliczone (zabawkowe) imbryczki herbatki, którą częstowały wszystkich wokół.

Te miłe chwile wspólnej twórczości i zabawy z przyniosły odrobinę radości małym pacjentom i mnóstwo radości i satysfakcji wolontariuszkom.

Wszystkie osoby zainteresowane akcją prosimy o kontakt ze szkolnymi opiekunkami wolontariatu na dziecięcym Oddziale Onkologii i Hematologii, p. Małgorzatą Karną i p. Eweliną Ramotowską.

2 grudnia 2022, piątek 17:16
29 listopada (tym razem 2022 roku) to dla VILO szczególny dzień!
Wiecej
2 grudnia 2022, piątek 15:40
Świetnie wystartowali nasi siatkarze w rozpoczętej Licealiadzie Wojewódzkiej.
Wiecej
28 listopada 2022, poniedziałek 19:23
25 listopada 2022 roku klasy IIIG i IA zorganizowały w VILO kiermasz charytatywny.
Wiecej