Wolontariat na oddziale onkologii dziecięcej

9 grudnia 2015, środa 14:12

7 grudnia 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły z dziećmi przebywającymi na Oddziale Hematologii i Onkologii DSK w Białymstoku. Uczennice: Agnieszka Łaska (kl. 2a), Hania Puchalska (2a), Natalia Suchowolec (2g) i Karolina Trzeciak (2g) wraz z p. Małgorzatą Karną zorganizowały małym pacjentom warsztaty plastyczne. Dzieci instruowane przez starsze koleżanki z zapałem wykonywały aniołki, reniferki i składały mikołajowe origami. Największym powodzeniem cieszył się ozdobny brokat, który po zajęciach błyszczał nie tylko na pracach 😉

Młodsze dzieci rozmawiały, spacerowały i bawiły się w towarzystwie wolontariuszek oraz parzyły niezliczone (zabawkowe) imbryczki herbatki, którą częstowały wszystkich wokół.

Te miłe chwile wspólnej twórczości i zabawy z przyniosły odrobinę radości małym pacjentom i mnóstwo radości i satysfakcji wolontariuszkom.

Wszystkie osoby zainteresowane akcją prosimy o kontakt ze szkolnymi opiekunkami wolontariatu na dziecięcym Oddziale Onkologii i Hematologii, p. Małgorzatą Karną i p. Eweliną Ramotowską.

1 czerwca 2023, czwartek 19:33
”Łamańce językowe” w języku francuskim, rosyjskim czy niemieckim?! Nic trudnego! - mówią uczniowie VILO.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:21
Dnia 25.05.2023 klasa 1i wraz z gośćmi z klas 1b, 1g i 1f uczestniczyła w wycieczce do Wilna.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:11
Natalia Dąbrowska i Nikola Dmitruk z klasy 1f oraz Zuzanna Ignaciuk z klasy 1i, podopieczne Pana Dariusza Mierzyńskiego, reprezentowały z powodzeniem VILO, w konkursie plastycznym "Mój bohater"...
Wiecej