Wolontariat na oddziale onkologii dziecięcej

9 grudnia 2015, środa 14:12

7 grudnia 2016 r. odbyło się kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły z dziećmi przebywającymi na Oddziale Hematologii i Onkologii DSK w Białymstoku. Uczennice: Agnieszka Łaska (kl. 2a), Hania Puchalska (2a), Natalia Suchowolec (2g) i Karolina Trzeciak (2g) wraz z p. Małgorzatą Karną zorganizowały małym pacjentom warsztaty plastyczne. Dzieci instruowane przez starsze koleżanki z zapałem wykonywały aniołki, reniferki i składały mikołajowe origami. Największym powodzeniem cieszył się ozdobny brokat, który po zajęciach błyszczał nie tylko na pracach 😉

Młodsze dzieci rozmawiały, spacerowały i bawiły się w towarzystwie wolontariuszek oraz parzyły niezliczone (zabawkowe) imbryczki herbatki, którą częstowały wszystkich wokół.

Te miłe chwile wspólnej twórczości i zabawy z przyniosły odrobinę radości małym pacjentom i mnóstwo radości i satysfakcji wolontariuszkom.

Wszystkie osoby zainteresowane akcją prosimy o kontakt ze szkolnymi opiekunkami wolontariatu na dziecięcym Oddziale Onkologii i Hematologii, p. Małgorzatą Karną i p. Eweliną Ramotowską.

7 grudnia 2023, czwartek 18:00
Rewelacyjne mikołajkowe karaoke sprawiło, że tanecznym krokiem i przy dźwięku dzwoneczków, wkroczyliśmy w czas oczekiwania na najpiękniejsze Święta w roku.
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:46
Czy można dać niechcianej książce drugie życie?
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:19
Uczniowie klasy 3D: Bartosz Grodzki, Mikołaj Kowalczuk i Łukasz Łaszkiewicz pod opieką prof. Marzenny Skibickiej zostali laureatami finału etapu międzywojewódzkiego konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec.
Wiecej