EuroWeek – Szkoła Liderów

14 kwietnia 2014, poniedziałek 17:27

W dniach 31.03 – 04.04.2014, 23 uczniów/uczennic VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta uczestniczyło w obozie językowym EuroWeek – Szkoła Liderów zorganizowanym przez Europejskie Forum Młodzieży.

Miejsce warsztatów to malownicza górska miejscowość: Długopole Dolne w pobliżu Bystrzycy Kłodzkiej.

EuroWeek – Szkoła Liderów jest obozem edukacyjnym opartym na metodach stosowanych w Unii Europejskiej, którego celem jest rozwój umiejętności językowych i społecznych. Warsztaty prowadzone były w całości w języku angielskim przez zagranicznych szkoleniowców i wolontariuszy z Indii, Rumunii, Wietnamu, Chin i Kenii, zrzeszonych w EFM. Zajęcia rozpoczynały się codziennie o godzinie 9.30 i trwały do godziny 21.30. W ciągu dnia uczniowie mieli przerwy na posiłki i krótki wypoczynek. Podsumowując udział w warsztatach to wytężona praca.

Oprócz form wykładowych tj. prezentacje multimedialne nt. krajów pochodzenia poszczególnych wolontariuszy, uczniowie uczestniczyli w różnorodnych formach pracy grupowej tj. energizer, press conference, culture shock, metoda projektu oraz debata oksfordzka. Ponadto, każda z grup była odpowiedzialna za stworzenie projektu na wybrane przez szkoleniowców zagadnienie z dziedziny medycyny, technologii, ekologii oraz za prezentację prac w grupie. Każdy z uczestników przygotował autoprezentację w oparciu o teoretyczne zasady, które zostały wprowadzone podczas zajęć. Ponadto, uczniowie wzięli udział w ognisku integracyjnym oraz wycieczce do Międzygórza i Bystrzycy Kłodzkiej.

Każdy uczeń/uczennica otrzymał/a certyfikat potwierdzający uczestnictwo w obozie. Jednakże najcenniejszym doświadczeniem wydaje się być przełamanie bariery językowej i udoskonalenie umiejętności interpersonalnych.

www.efm.org.pl

Euroweek – opinie uczestników:

 1. Euroweek był fascynujący. Poznałam stereotypy dotyczące innych kultur i krajów. Myślę, że sama zgłoszę się na taki wolontariat w przyszłości.
 2. Euroweek był dla mnie wyjątkowym przeżyciem. Poznałam wyjątkowych ludzi, dzięki którym zmieniłam sposób postrzegania świata.
 3. Euroweek to wspaniała okazja do poznania innych kultur i obcowania z językiem angielskim na co dzień.
 4. Euroweek pozwolił mi spojrzeć inaczej na odmienności kulturowe i dostrzec pozytywy. Poznałam niesamowitych ludzi, spędziłam cudowne chwile.
 5. Euroweek był świetną okazją do poznania różnych krajów i kultur.
 6. Euroweek to było fantastyczne doświadczenie. Dzięki niemu przełamałam barierę językową i poznałam fantastycznych ludzi oraz ich kulturę.
 7. Euroweek był fajny.
 8. W jednym zdaniu mogę powiedzieć, iż był to wspaniały czas ze świetnymi ludźmi i zapamiętam to na długo.
 9. Euroweek jest wspaniałą przygodą dla młodych ludzi. Spędziliśmy wspaniałe chwile z ludźmi z całego świata.
 10. To był wspaniały czas spędzony w gronie niezwykłych ludzi. Przełamane zostały bariery, zbliżyliśmy się do świata jeszcze bardziej i to sprawiło, że Euroweek był wyjątkowy.
 11. Euroweek sprawił, że zaczęłam cieszyć się każdą chwilą. Dwa słowa, które odmieniły moje życie: „HAKUNA MATTATA”.
 12. Euroweek był dobrą zabawą, chciałbym przyjechać tu za rok.
 13. Dzięki warsztatom Euroweek pokonałam barierę językową. Nauczyłam się, że najważniejsze są nasze umiejętności, a nie wygląd. Wiem, że zawsze należy szanować inne kultury i religie.
 14. Jestem szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w Euroweek’u. W tym tygodniu poznałam wielu wspaniałych ludzi oraz poszerzyłam swoją wiedzę na temat krajów europejskich.
 15. Zrozumiałam, że w życiu najważniejsza jest znajomość języków obcych. Na pewno pojadę tam za rok!
 16. Ważna lekcja o życiu i kulturze innych krajów.
 17. Euroweek był dla mnie świetną zabawą.
 18. Euroweek to wspaniały obóz językowo- szkoleniowy. Odkryłem swoje prawdziwe pasje.
 19. Nowe doświadczenie.
 20. Było super. Miło zrobić sobie przerwę od szkoły.
 21. Będąc na Euroweek’u poznałam mnóstwo ciekawych ludzi, podszkoliłam swój język oraz zmieniłam swoje poglądy.
 22. Po Euroweek’u mówię płynniej po angielsku, poznałam też wiele nowych kultur, jestem zainteresowana projektem ERASMUS +.
 23. Dzięki Euroweek mam szeroką wiedzę na temat innych krajów. Stałam się bardziej tolerancyjna w stosunku do innych kultur.

Opiekunowie:
Aneta Jabłonowska i Ewelina Ramotowska
nauczycielki języka angielskiego

23 czerwca 2024, niedziela 20:40
VILO biega, by pomagać, czyli początek wakacji na sportowo.
Wiecej
21 czerwca 2024, piątek 14:36
Udanych wakacji :)
Wiecej
20 czerwca 2024, czwartek 16:19
Jakub Szerszeń, Mateusz Czarnowicz i Wojciech Zakrzewski z klasy 3a, uzyskali tytuł laureata.
Wiecej