Sukces naszych uczniów w Podlaskim Przeglądzie Piosenki Patriotycznej

24 listopada 2013, niedziela 18:33

Sobota 23 listopada 2013 r., IV Podlaski Przegląd Piosenki Patriotycznej zorganizowany przez Stowarzyszenie „Wspólne dobro – wspólny cel” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, Jego Ekscelencji Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego oraz Dyrektora  Instytutu Pamięci Narodowej.

To był najdłuższy konkurs wokalny na jakim byliśmy – 6 godzin obecności w kinie Ton.

Ale warto było!

Z przyjemnością  komunikujemy, że nasz spontanicznie powstały zespół „Projekty Artystyczne VI LO” zdobył  I MIEJSCE w kategorii zespołów (15-20 lat). Tym bardziej jest nam miło, że w tej kategorii wzięły udział zespoły (10 zespołów), które kształcą się w różnych ośrodkach kultury, nie tak jak my,  w ramach zajęć świetlicy, z tak zwanego przypadku i potrzeby. Ale właśnie dlatego, że mamy tak utalentowaną młodzież mogliśmy  coś  interesującego przygotować.

Następny powód do dumy to III MIEJSCE (na 30 wykonawców) Patrycji Ziniewicz – kategoria solistów. Jej wykonanie „Tatrzańskich wierszy” przy jakże pięknym akompaniamencie Zuzanny Hrechorowicz spowodował, że uzyskane III miejsce jest powodem do dumy.

Osoby, które stanowiły nasz zespół:

Gitary (wszyscy podziwiali liczebność tej sekcji)

 1. Ola Jarocka I A
 2. Mateusz Ożarowski I A
 3. Dominika Bojarczyk I A
 4. Mateusz Werpachowski II B
 5. Daria Ostapczuk II B
 6. Karol Sujeta II i
 7. Michał Starzyński III A

Inne instrumenty

 1. Mela Bielska III H + SKRZYPCE
 2. Anna Kuprianiuk II E – FLET
 3. Zuzanna Hrechorowicz II H – PIANINO

Wokal

 1. Karol Pruszyński II F
 2. Madzia Jasiuk I C
 3. Patrycja Ziniewicz II A
 4. Ola Wyszkowska  III A
 5. Agata Wróbel III D
 6. Patrycja Jabłońska III D
 7.  
22 maja 2023, poniedziałek 15:27
Urząd Miejski w Białymstoku informuje o możliwości przyznania stypendium za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w roku szkolnym 2022/2023.
Wiecej
15 maja 2023, poniedziałek 18:05
W marcu i kwietniu 2023 roku uczniowie klasy 1H VI Liceum Ogólnokształcącego pod opieką p. Małgorzaty Prokop i p. Anety Kasztelan brali udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt. "From Frames to Games"...
Wiecej
15 maja 2023, poniedziałek 18:03
Urząd Miejski w Białymstoku informuje o możliwości przyznania stypendium za wyniki i osiągnięcia w nauce za rok 2022/2023.
Wiecej