Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotycznej

18 listopada 2013, poniedziałek 18:53

14 listopada 2013 roku, w Młodzieżowym Domu Kultury, nasza utalentowana artystycznie młodzież wzięła udział w Wojewódzkim  Przeglądzie Pieśni Patriotycznej.

W imprezie,  zorganizowanej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, udział wzięli soliści, zespoły wokalne oraz chóry działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach ponadgimnazjalnych i placówkach pozaszkolnych województwa podlaskiego.

Wszyscy uczestnicy przygotowali utwory o tematyce patriotycznej (łącznie 29 występów). Uczniowie naszej szkoły (najliczniejsza grupa kategorii szkół ponadgimnazjalnych – 17 osób) zaprezentowali pięć piosenek z repertuaru,  między innymi Jacka Kaczmarskiego, Anny German.

Otrzymaliśmy bardzo dużo pochlebnych opinii dotyczących jakości wykonania, wrażliwości muzycznej uczniów, umiejętności instrumentalnych i wokalnych, bardzo oryginalnego repertuaru.

Organizatorzy byli pod wrażeniem tak dużej grupy zdolnej młodzieży w naszej szkole – zespołu, który nazywamy:

„Projekty Artystyczne VI LO”.

22 maja 2023, poniedziałek 15:27
Urząd Miejski w Białymstoku informuje o możliwości przyznania stypendium za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w roku szkolnym 2022/2023.
Wiecej
15 maja 2023, poniedziałek 18:05
W marcu i kwietniu 2023 roku uczniowie klasy 1H VI Liceum Ogólnokształcącego pod opieką p. Małgorzaty Prokop i p. Anety Kasztelan brali udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt. "From Frames to Games"...
Wiecej
15 maja 2023, poniedziałek 18:03
Urząd Miejski w Białymstoku informuje o możliwości przyznania stypendium za wyniki i osiągnięcia w nauce za rok 2022/2023.
Wiecej