Izrael – kwiecień 2011 – rewizyta

26 kwietnia 2011, wtorek 19:25

W dniach 8-15 kwietnia 2011 roku miała miejsce rewizyta naszych przyjaciół z Izraela. Przyjechało sześcioro uczniów i dwie nauczycielki. Organizatorkami były Bożena Zieniuk, Jolanta Desperat i Ewelina Ramotowska. A o samej wizycie piszą  nasz uczennice:

Nasze wrażenia z “zimowego” wyjazdu do Izraela jeszcze nie zdążyły ostygnąć, dlatego z podekscytowaniem czekaliśmy na przyjazd naszych przyjaciół. Bardzo się cieszyliśmy na to spotkanie, a i oni wyglądali na zadowolonych, gdy ich zobaczyliśmy na lotnisku. Przywitaliśmy ich własnoręcznie przygotowanym transparentem oraz gorącymi uściskami. Jeszcze tego samego dnia zwiedziliśmy warszawską starówkę, wieczorem przyjechaliśmy do Białegostoku. Myślę, że każdemu z nas zależało na jak najlepszym przyjęciu gości w swoich domach i staraliśmy się zrobić to tak dobrze, jak oni w Izraelu.

Kolejne dni spędziliśmy na zwiedzaniu Białegostoku i okolic (Tykocin, Łopuchowo, Kiermusy, Białowieża, Supraśl) oraz zajęciach w szkole (np. o holokauście). Wieczorami również spotykaliśmy się, by wspólnie się bawić… i pokazać Białystok także od strony rozrywkowej. 🙂 Mimo zmęczenia, nie chcieliśmy tracić czasu na odpoczynek, aby wykorzystać ten tydzień jak najintensywniej. Jednym minusem była pogoda, która niestety nam nie sprzyjała i trochę pokrzyżowała plany. 🙁

Wizytę podsumowaliśmy poczęstunkiem z udziałem całej grupy, rodziców i Pana dyrektora. Przygotowaliśmy specjalnie na tą okazję tradycyjne polskie potrawy. Było to dla naszych gości zupełnie coś nowego i, jak mówili, miłe (smaczne ;p) doświadczenie. Ten tydzień minął ale mamy nadzieję na dalszy kontakt i współpracę.

Chciałabym wszystkim jeszcze raz podziękować za wkład, organizację i sympatyczną atmosferę tej wymiany!

Agata Poczopko 

Po miesięcznym oczekiwaniu nareszcie doczekaliśmy się spotkania z naszymi przyjaciółmi z Izraela. Uważam, że rewizyta przebiegała w milej atmosferze. Niestety pogoda nie do końca nam  dopisała i nie mogliśmy zrealizować  wszystkich  punktów programu. Aczkolwiek, uważam że i bez tego wspaniale się bawiliśmy. Nasze rodziny poznały inną kulturę, język. Zwiedziliśmy Tykocin, Białowieżę, Warszawę, Supraśl. Młodzież  izraelska odprawiła  swoje nabożeństwo w Łopuchowie, miejscu zbrodni hitlerowskich. Nie tylko nasi najbliżsi ale również uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania naszych kolegów, którzy przygotowali prezentacje o swojej szkole, kraju i sobie. Jestem niezmiernie wdzięczna wszystkim którzy podjęli się organizacji tej wymiany. To cudowne doświadczenie, które  będziemy bardzo długo wspominać!

Justyna Ożarowska 

DZIĘKUJĘ za wszystko, za ten krótki tydzień cudownie spędzony w gronie niezwykłych ludzi! Od czasu powrotu z Izraela nie mogłam się doczekać przyjazdu nowych znajomych. Moim zdaniem rewizyta była bardzo udana. Myślę, że na 100% wykorzystaliśmy wspólnie ten czas. Było warto… . Nie da się tego opisać w kilku zadaniach 😉 Jedno słowo przychodzi mi na myśl סבבה (sababa) co znaczy – super. Teraz chciałabym ponownie się spotkać w tym samym gronie, może już niedługo?

Julia Woroszyło

23 czerwca 2024, niedziela 20:40
VILO biega, by pomagać, czyli początek wakacji na sportowo.
Wiecej
21 czerwca 2024, piątek 14:36
Udanych wakacji :)
Wiecej
20 czerwca 2024, czwartek 16:19
Jakub Szerszeń, Mateusz Czarnowicz i Wojciech Zakrzewski z klasy 3a, uzyskali tytuł laureata.
Wiecej