Zygmusie 2009

1 czerwca 2009, poniedziałek 19:33

W dniu 1 czerwca mogliśmy być świadkami corocznej gali wręczenia ZYGMUSIÓW. Choć każdemu marzy się takie wyróżnienie, nagrody mogły trafić w ręce jedynie sześciu zasłużonych i niepowtarzalnych osobistości naszej szkoły.

Po uroczystym powitaniu i krótkim wstępie, zostały wręczone nagrody finalistom XVI Olimpiady Wiedzy O Prawach Człowieka – Paulinie Pawluczuk i Michałowi Waszczeniukowi. Chwilę potem, prowadzący uroczystość, Urszula Zapolnik i Przemysław Szubzda, zaprosili na tron Parę Królewską. Wiedzieliśmy, że nie unikniemy nudnego przemówienia króla Zygmunta. Ku naszemu zaskoczeniu, było ono dość nietypowe. Zamiast wyrecytowanych z pamięci powitań, byliśmy świadkami zaskakującego występu w rytmie hip-hopu. Królowa Barbara uśmiechem wyraziła aprobatę dla słów Króla. Pomysłowo i bardzo oryginalnie, Para Królewska skierowała swoje kilka słów do publiczności.

Nie było więcej powodów by zwlekać z wręczeniem najważniejszych tego dnia nagród – Zygmusiów 2009. Pierwszą kategorią był Najlepszy Humanista. Tytuł ten został przyznany Sylwii Sawickiej.  W tej kategorii nagrody wręczyli, nie kto inny, tylko Syzyf i Platon. Nagroda odebrana z ich rąk była niewątpliwie wielkim zaszczytem i powodem do dumy. Pierwsze statuetki znalazły nowych właścicieli, a atmosferę na chwilę rozluźnił występ grupy tanecznej Fair Play Kwadrat. Czas jednak na kolejną kategorię – Najlepszy Umysł Ścisły. Ten zaszczyt przypadł Adamowi Iwaniukowi. Piotr i Maria Curie wręczyli nagrody nominowanym i zadowolonemu zwycięzcy. Zaraz potem podziwialiśmy piękny głos Hani Różankiewicz w piosence „Czas nie będzie czekał”. W związku z tematem kolejnej nominacji, czyli sportem, obejrzeliśmy popisy żonglerki piłką nożną w wykonaniu Jakuba Dudko i Michała Rusina. Natomiast kolejny Zygmuś dla Najlepszego Sportowca – powierzony został Grzegorzowi Kakareko, utalentowanemu lekkoatlecie. W trakcie całej uroczystości o oprawę muzyczną dbał m.in. Band z Wasilkowa pod batutą Martyny Chwaszczewskiej. Jak co roku w naszej szkole wybierano nauczyciela roku. W tej kategorii głos mieli uczniowie i to właśnie oni zdecydowali, że nauczycielem roku szkolnego 2008/2009 został pan profesor Jerzy Misijuk, wybitny matematyk i wieczny optymista. Zygmusia w jego imieniu odebrał syn, gdyż pan profesor nie mógł być obecny na uroczystości. Następnie Ewa Szczepańska zaskoczyła wszystkich niezwykle zaskakującym występem, wykonując taniec w stylu modern jazz. Kolejna nagroda to Zygmuś od Pana Dyrektora w tym roku otrzymała go pani Janina Bułat za sumienną i pełną zaangażowania prace w bibliotece. Pięć nagród odnalazło już właścicieli. Ostatnią – Zygmusia od Samorządu przedstawiciele wszystkich uczniów naszej szkoły, Martyna Chwaszczewska i Łukasz Dworakowski, wręczyli Panu Dyrektorowi Markowi Onoszko. Specjalnie na tą okazję zatańczyli Ewa Rogowska i Adrian Dreling. Wykonując walca angielskiego, przywołali wspomnienia dawnych lat, gdy Pan Dyrektor królował na parkiecie.
Tym wzruszającym akcentem, zakończyła się gala wręczenia Zygmusiów 2009. Usłyszeliśmy ostatnie słowa podziękowań oraz zapewnienia, że przyszłoroczna gala będzie równie interesująca i pełna pozytywnych wrażeń.

Agnieszka Kaczyńska
Katarzyna Radziszewska

29 września 2022, czwartek 17:49
28 września 2E jedzie na lekcję biologii w terenie. I kolejny raz Białowieża wita strugami deszczu.
Wiecej
27 września 2022, wtorek 19:22
Do świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych dołączyło się VI LO.
Wiecej
26 września 2022, poniedziałek 20:10
Miło nam jest poinformować, że nasza szkoła zajęła II miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadpodstawowych w województwie podlaskim w roku szkolnym 2021/2022.
Wiecej