
22 maja odbyła się uroczysta gala wręczenia Zygmusiów 2026.
W tym roku poznaliśmy nominowanych i zwycięzców w następujących kategoriach:
- Sportowiec Roku
- Umysł ścisły Roku
- Humanista Roku
- Lingwista Roku
- Artysta Roku
- Działacz Społeczny Roku
- Działacz Kulturalny Roku
- Osobowość Roku
Ponadto czekały na nas aż 3 niespodzianki, którymi były statuetki w kategoriach:
- Zygmuś od Samorządu Uczniowskiego
- Dobry Duch VILO
- Serce Samorządu
Największą liczbę uczniowskich głosów oraz tytuł Nauczyciela Roku 2026 uzyskała Pani Profesor Magdalena Dziejma. Nominowani przez uczniów byli: Pan Profesor Jerzy Misijuk, Pani Profesor Ewelina Ramotowska, Pani Profesor Anna Kierska, Pani Profesor Katarzyna Tomaszewska oraz Pan Profesor Dariusz Mierzyński.
Statuetka w kategorii Sportowiec Roku 2026 powędrowała do Oliviera Ambrożeja, a nominowani zostali również: Maciej Szczepkowski, Hanna Żmojda, Zuzanna Puciłowska, Przemysław Ciżyński, Dawid Jakubiec i Natalia Kucińska.
Zygmusia w kategorii Humanista Roku 2026 zdobyła Julia Dołżyk. Uczniowie nominowani w tej kategorii to: Zofia Kozłowska, Ignacy Dziedziul, Olga Lerman, Adam Kaczanowski, Tomasz Boroda, Aleksandra Dąbrowska, Zofia Siebiestianiuk, Jan Ławreszuk, Alicja Stefańczuk, Kacper Staworko, Magdalena Gabiec, Lena Kowalczyk, Wiktoria Piekutowska, Amelia Kozłowska i Maria Fabisiak.
Tytuł: Umysł Ścisły Roku 2026 otrzymał Bartłomiej Zdrodowski. Nominacje do nagrody otrzymali jeszcze: Mateusz Mróz, Filip Andrzejczak i Aleksandra Bartoszuk.
Zygmusiem w kategorii Lingwista Roku 2026 został wyróżniony Tomasz Krakówka, do tej nagrody nominowana została również Kaya Polak.
Nagrodę w kategorii Artysta Roku 2026 otrzymała Helena Jastrzębska. Do Zygmusia w tej kategorii nominowani byli: Kacper Dawidziuk, Krzysztof Dziejma, Natalia Naumowicz, Zuzanna Popko, Amelia Bobel, Natalia Dąbrowska, Nikola Dmitruk i Wiktoria Zalewska.
Statuetki w kategorii Osobowość Roku 2026 otrzymały Anna Ramotowska oraz Aleksandra Pyczkowska. Nominowani do tej nagrody byli również: Łukasz Mortel i Mateusz Korniluk oraz Natalia Zembrowska.
W kategorii Działacz Kulturalny Roku statuetka powędrowała do Łukasza Mortela. Nominowany do tej nagrody był również Konstanty Karol.
Nagrodę w kategorii Działacz Społeczny Roku zdobyli: Karol Kobeszko, Gabriela Adaszkiewicz, Aleksandra Wiszniewska, Aleksandra Pyczkowska, Natalia Naumowicz oraz Anna Ramotowska. Nominowani w tej kategorii byli również: Adrianna Piekaj, Konrad Piekarski, Karolina Sołbut, Julia Piekutowska, Jan Pietryszyk, Roksana Januszewska, Małgorzata Kowalewska, Zofia Sidoruk, Kamila Piotrowska, Julia Dołżyk, Maja Chomicka, Aleksandra Niczyporuk, Michalina Baszun, Kinga Tołwińska, Lena Minkiewicz, Nikola Pawluczuk i Szkolne Koło Caritas-Eleos.
Decyzją uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim oraz jego opiekunów – Zygmuś od Samorządu Uczniowskiego został przyznany Pani Elżbiecie Rudnickiej i Pani Annie Mydlarz.
W dodatkowej kategorii Dobry Duch VILO zwyciężyła VILOteka, która nie mogłaby istnieć bez Pani Joanny Zarzeckiej i Pani Jolanty Łaszkiewicz.
Laureatką kolejnej niespodziankowej kategorii „Serce Samorządu” została Aleksandra Pyczkowska.
Przepełnieni pozytywną energią na zakończenie uroczystości tradycyjnie zatańczyliśmy belgijkę.
Do zobaczenia za rok 🙂







.png)















