
13 maja nasi uczniowie wzięli udział w akcji profilaktycznej na Placu Marszałka J. Piłsudskiego, poświęconej walce z handlem ludźmi.
W specjalnym pojeździe typu escape room, młodzież zmierzyła się z zadaniami opartymi na autentycznych historiach ofiar. Celem akcji było uświadomienie uczniom zagrożeń oraz pokazanie brutalnej rzeczywistości współczesnego niewolnictwa poprzez oddziaływanie na emocje i zmysły.
Akcja uświadomiła nam:
- jak działają mechanizmy współczesnego niewolnictwa,
- na co uważać podczas wyjazdów za granicę,
- jak ważna jest współpraca i czujność.
Przedsięwzięcie zrealizowano przy współpracy Policji holenderskiej, Ambasady Królestwa Niderlandów oraz polskiej Policji i Straży Granicznej.
Ta mocna i ważna lekcja z pewnością zwiększyła czujność naszych uczniów przed wakacyjnymi wyjazdami.
Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom zaangażowanym w realizację tej akcji.
Monika Winiarska
pedagog szkolny







.png)













