Booktalking to krótkie zareklamowanie książki…

23 marca 2024, sobota 18:27

21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny uczciliśmy literacko.

Trzy odważne VILOwiczki: Magda Cybulska z klasy 3b, Amelia Kamińska z klasy 2g i Emilia Buczyńska również z klasy 2g wyruszyły pod opieką pani z biblioteki na Konkurs Booktalkerów do pobliskiej szkoły Infotech, organizatora całego wydarzenia.

Booktalking to krótkie (pięciominutowe) zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Zadaniem uczestniczek konkursu było więc takie zaprezentowanie książki, by w bardzo krótkim czasie zainteresować publiczność, wciągnąć ją do świata fabuły wybranej przez siebie pozycji wydawniczej.

Wśród jury pojawiły się znane postacie związane ze światem literatury i teatru: Justyna Godlewska – aktorka Teatru Dramatycznego, założycielka Pracowni Teatralnej, Kuba Sosnowski – pisarz, copywriter, wykładowca, specjalista od komunikacji interpersonalnej, Alicja Juszkiewicz – bibliotekarka w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku , pasjonatka literatury, Tomasz Damulewicz – specjalista d.s. edukacji teatralnej w Białostockim Teatrze Lalek, dziennikarz radiowy, dramaturg.

Wydawać by się mogło, że opowiedzenie historii opisanej w książce jest rzeczą łatwą i zupełnie niewymagającą wysiłku. Nic bardziej mylnego! Sztuka zaprezentowania siebie publicznie wymaga świetnego przygotowania, opanowania emocji, wyłączenia stresu bądź umiejętności działania pomimo niego.

Przedstawicielki naszej szkoły pokazały się z tej najlepszej strony, wyszły odważnie na scenę i pięknie zareklamowały wybrane przez siebie powieści, idealnie opanowując tremę i stres. Trochę szczęścia zabrakło do zdobycia podium, ale każde nowe doświadczenie to cenny dar! Dodatkowym atutem tego wydarzenia były warsztaty animacji dla młodzieży a także prezentacja technologii VR dla opiekunów uczestniczek. Było to wyjątkowo ciekawe spotkanie.

Gratulujemy naszym odważnym dziewczętom! 🙂

10 kwietnia 2024, środa 21:39
W trakcie wykładu uczniowie dowiedzieli się, jak tworzyć obrazy przy pomocy AI, jakie narzędzia są dostępne...
Wiecej
8 kwietnia 2024, poniedziałek 18:25
Jak zwykle zachwycamy się talentami i pomysłowością uczestniczek naszych zajęć!
Wiecej
5 kwietnia 2024, piątek 06:40
Nasze siatkarki stoczyły pasjonujący, stojący na wysokim poziomie mecz z IV LO Białystok zwyciężając 2:0, co dało nam złoty medal Licealiady Wojewódzkiej.
Wiecej