Współpraca „po niemiecku” ze szkołą w Bratysławie

2 stycznia 2024, wtorek 21:27

18 grudnia 2023 r. odbyło się pierwsze spotkanie online uczniów VI LO ze szkołą z Bratysławy. Językiem roboczym rozmowy był język niemiecki.

Uczniowie obu szkół zapoznali się, wzajemnie zobaczyli i posłuchali, opowiadali o sobie i minionych wakacjach. Na koniec miało miejsce wspólne kolędowanie „Stille Nacht, heilige Nacht”. Była to bardzo wzruszająca chwila, chociaż ze względu na połączenie internetowe występowały pewne opóźnienia.

Natomiast już kilka dni później, uczniowie wymienili się z nowymi znajomymi mailami ze świątecznymi oraz noworocznymi życzeniami. Oczywiście w języku niemieckim 🙂

Współpraca ma na celu poszerzenie słownictwa z różnych dziedzin, zdobycie wiedzy o Słowacji i ich systemie szkolnym, ćwiczenie wymowy i naturalności wypowiedzi, tzw. języka niemieckiego na co dzień.

Uczniowie biorący udział w projekcie, należący do kółka języka niemieckiego: Karolina Korsak, Filip Horoszewski, Kuba Kiersnowski, Szymon Cyuńczyk – kl. 2D oraz Milena-Luiza Pappai, Zuzanna Sawicka, Hubert Krysiewicz – kl. 1A.

Koordynatorem ze strony słowackiej jest dr Darinka Vitekova, a naszą szkołę reprezentuje – dr Małgorzata Techmańska-Biergiel, pomysłodawczyni spotkań.

2 czerwca 2026, wtorek 21:28
Autor, który na co dzień pracuje jako prywatny detektyw, opowiadał o kulisach swojej pracy...
Wiecej
2 czerwca 2026, wtorek 20:08
Dzień Dziecka w VILO tradycyjnie z grillowaniem przygotowanym przez katedrę WF.
Wiecej
26 maja 2026, wtorek 18:21
...mogliśmy obserwować przejazd króla Karola III w karocy oraz transport klejnotów królewskich...
Wiecej