2H na zajęciach w ZUOK

25 października 2023, środa 07:06

W ramach edukacji ekologicznej 17.10.2023 r. uczniowie klasy 2H wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku.

VILOwicze przekonali się w jak bezpieczny i czysty sposób odbywa się przekształcanie odpadów komunalnych, a co ważniejsze, dowiedzieli się, jak z odpadów powstaje energia. Białostocka spalarnia to przecież nowoczesna elektrociepłownia, która dzięki spalaniu odpadów produkuje energię elektryczną i cieplną, która trafia do mieszkańców Białegostoku.

Uczniowie poznali zasady funkcjonowania ZUOK, włącznie z obejrzeniem hali przyjęć odpadów, sterowni z której kontrolowane są wszystkie parametry pracy zakładu oraz kotła, w którym spalane są odpady.

7 grudnia 2023, czwartek 18:00
Rewelacyjne mikołajkowe karaoke sprawiło, że tanecznym krokiem i przy dźwięku dzwoneczków, wkroczyliśmy w czas oczekiwania na najpiękniejsze Święta w roku.
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:46
Czy można dać niechcianej książce drugie życie?
Wiecej
7 grudnia 2023, czwartek 17:19
Uczniowie klasy 3D: Bartosz Grodzki, Mikołaj Kowalczuk i Łukasz Łaszkiewicz pod opieką prof. Marzenny Skibickiej zostali laureatami finału etapu międzywojewódzkiego konkursu „NAUKOLATEK” – Nastoletni Naukowiec.
Wiecej