Wycieczka do Wilna

30 maja 2023, wtorek 22:21

Dnia 25.05.2023 klasa 1i wraz z gośćmi z klas 1b, 1g i 1f uczestniczyła w wycieczce do Wilna. Z samego rana wyruszyliśmy w trasę, by jak najdłużej móc podziwiać tę piękną stolicę.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła na Antokolu. Nasza przewodniczka zwróciła uwagę na niesamowitą budowę i symbolikę tego budynku. Opowiedziała nam o jego historii, legendach i architekturze.

Następnym punktem była objazdowa wycieczka po Wilnie. Zobaczyliśmy wiele niesamowitych budowli i usłyszeliśmy ciekawostki o architekturze wileńskiej. Później, podczas naszego spaceru zobaczyliśmy wiele ważnych dla postaci Adama Mickiewicza miejsc. Przewodniczka opowiadała nam o jego dzieciństwie, rodzinie czy edukacji, jednocześnie pokazując związane z jej słowami obiekty. Mogliśmy wejść na Ostrą Bramę, zobaczyć Cerkiew Ducha Świętego, a także klasztor bazylianów, w którym mieściła się cela Konrada.

Po intensywnym zwiedzaniu spokojnie zjedliśmy i kupiliśmy pamiątki. Zmęczeni i zadowoleni rozpoczęliśmy drogę do Polski.

18 marca 2025, wtorek 15:42
Kalisa Petrovska (3f) i Joanna Świderska (2c) uzyskały tytuły laureatów, natomiast Aleksandra Bartoszuk (2a) tytuł finalisty.
Wiecej
18 marca 2025, wtorek 10:07
Jakie "potwory" żyją w głębinach oceanu... ?
Wiecej
17 marca 2025, poniedziałek 06:46
W konkursie ze znajomości rozwinięcia dziesiętnego liczby „Pi”, wzięło udział 78 uczniów.
Wiecej