Zygmusie 2023

29 maja 2023, poniedziałek 20:37

29 maja odbyła się uroczysta gala wręczenia Zygmusiów 2023, którą profesjonalnie poprowadzili Jan Lejko, Paulina Jakubiak i Ewa Wasilewska. Imprezę uświetniły występy naszego szkolnego zespołu “VILO-Band”.

Trofea zostały przyznane w następujących kategoriach:

  • Nauczyciel Roku
  • Poliglota Roku
  • Humanista Roku
  • Umysł ścisły Roku
  • Sportowiec Roku
  • Artysta Roku
  • Osobowość Roku
  • Zygmuś od Samorządu Uczniowskiego

Największą liczbę uczniowskich głosów oraz tytuł Nauczyciela Roku 2023 uzyskała pani profesor Katarzyna Tomaszewska. Nominowani przez uczniów byli: pan profesor Rafał Sokołowski, pani profesor Ewelina Ramotowska, pani profesor Małgorzata Karna, pani profesor Karolina Plichta oraz pan profesor Jerzy Misijuk.

Statuetka w kategorii Poliglota roku 2023 powędrowała do laureata 46. Olimpiady Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2022/23 – Mikołaja Pawlaka z klasy 4C, który zajmował również czołowe miejsca w konkursach języka angielskiego: Ogólnopolskim Konkursie English High Flier i Multitest. Mikołaj jest też dwukrotnym zwycięzcą Wojewódzkiego Konkursu Mistrz Ortografii.

Zespół nauczycieli języków obcych nominował do nagrody również:

  • Małgorzatę Kobać – uczennicę klasy 1A, która zajęła piąte miejsce w województwie w Ogólnopolskim Konkursie języka angielskiego English High Flier oraz
  • Lenę Kowalczykuczennicę klasy 1G, która uzyskała wysoki wynik w eliminacjach szkolnych Olimpiady Języka Angielskiego oraz świetny wynik w Ogólnopolskim Konkursie języka angielskiego English High Flier.

Zygmusia w kategorii Humanista Roku 2023 zdobyła Aleksandra Twarowska z klasy 4G – finalistka Olimpiady Literatury i języka Polskiego.

Uczniowie nominowani w tej kategorii przez nauczycieli języka polskiego i przedmiotów humanistycznych to:

  • Adrian Hawrylik, z klasy 3G – uczestnik 5 olimpiad o profilu humanistycznym w których zajął znaczące miejsca (Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Olimpiady Historycznej) oraz finalista etapu centralnego olimpiad: Wiedzy o Społeczeństwie i Wiedzy Historycznej oraz
  • Aleksandra Kowalczuk z klasy 4G – finalistka  XVI Olimpiady “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”.

Tytuł: Umysł Ścisły Roku 2023 otrzymał Mateusz Mróz z klasy 1A – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady “O Diamentowy Indeks AGH” oraz Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego “Lwiątko 2023”.

Nominacje do nagrody otrzymali jeszcze:

  • Szymon Romaniuk z klasy 2B – wyróżniony w międzynarodowym konkursie Kangur matematyczny
  • Łukasz Mortel z klasy 1B – zdobywca świetnego wyniku w Kangurze Matematycznym
  • Filip Postlep z klasy 3A – laureat Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego “Lwiątko 2023”    

Zygmusiem  w kategorii Sportowiec Roku 2023 został wyróżniony Krzysztof Marat z klasy 4F kapitan zespołu VI LO w siatkówce, reprezentant szkoły w siatkówce plażowej, łyżwiarstwie szybkim i piłce ręcznej.

Katedra nauczycieli wychowania fizycznego nominowała również:

  • Drużynę dziewcząt VILO w piłce ręcznej, w składzie: Marta Bajkowska 1G, Kinga Skokowska 1H, Martyna Markowska 1B, Alicja Żegarska 1C, Alicja Stefańczuk 1i, Ewa Wasilewska 2A, Aleksandra Romańczuk 2A, Aleksandra Osmólska 3E, Gabriela Kulesza 1D, Kamila Bonifaciuk 3C, Wiktoria Hryniewicka  3C, Hanna Hermanowicz  1E, Wiktoria Szostko 1D
  • Maurycego Kłosa z klasy 4B – koszykarza, reprezentanta województwa Podlaskiego i wielokrotnego mistrza w rozgrywkach klubowych jako Żubry Białystok.

Nagrodę w kategorii Artysta Roku 2023 otrzymał “VILO BAND” w składzie: Jakub Jasiukiewicz, Anna Bejda, Paweł Czaban, Tomasz Kraśnicki, Bartosz Bielawiec, Filip Jerączyk, Kornelia Suchodolska, Julia Przystawko, Natalia Białobrzeska, Daria Mielech, Wiktoria Jarymowicz, Szymon Naumowicz.

Do Zygmusia w tej kategorii nominowane były:

  • Wiktoria Zalewska, Natalia Dąbrowska oraz Nikola Dmitruk z klasy 1F – laureatki konkursu na projekt architektoniczny wnętrza czytelni VILO
  • Grupa ARTE – która rozwija swoje pasje malarskie podczas zajęć pozalekcyjnych w naszej szkole:
    • Oliwia Wasilewska, Małgorzata Pawłowska, Konstancja Pietrowskaklasa 3F
    • Natalia Czajkowska, Aleksandra Cieślukowska, Livia Leszczyński, Milena Paniczko, Michalina Szymańska, Urszula Woźniak – klasa 2F
    • Kalisa Petrovska, Wioletta Korchyts, Zofia Gawryluk, Hanna Burzyńska – klasa 1F
    • Maja Górecka, Emilia Buczyńska, Sofia Navitskay – klasa 1G
    • Karolina Han – klasa 1H
    • Amelia Wnorowskaklasa 2D

Statuetki w kategorii Osobowość  Roku 2023za niewyczerpane pokłady energii, talentu muzycznego i pomysłów otrzymali: Anna Bejda i Jakub Jasiukiewicz.

Nauczyciele nominowali do tej nagrody również:

  • Jakuba Naumnika z klasy 3Gza reprezentowanie szkoły w składzie pocztu sztandarowego VILO, działalność w Młodzieżowej Radzie Miasta Białegostoku, pracę w tworzeniu projektów w programie Erasmus
  • Jana Lejko z klasy 3G – Przewodniczącego SU – za obudzenie ducha Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole i wsłuchiwanie się w głos uczniów VILO.

Decyzją uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim oraz jego opiekunek – Zygmuś od Samorządu Uczniowskiego został przyznany panu Staszkowi Bieleckiemu w podziękowaniu za uśmiech, dobre słowo i codzienną dawkę humoru przy szkolnym sklepiku.

Przepełnieni pozytywną energią na zakończenie uroczystości tradycyjnie zatańczyliśmy “Belgijkę”.

15 czerwca 2024, sobota 17:07
W piątek, 14 czerwca, klasy 1c i 1d rozkoszowały się przedsmakiem wakacji w Uroczysku Ruczaj.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:17
7.06 i 13.06 uczniowie klasy 2F o profilu architektonicznym wzięli udział w warsztatach na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:06
Uczniowie mieli okazję wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu i wziąć udział w różnorodnych aktywnościach.
Wiecej