“From Frames to Games”

15 maja 2023, poniedziałek 18:05

W marcu i kwietniu 2023 roku uczniowie klasy 1H VI Liceum Ogólnokształcącego pod opieką p. Małgorzaty Prokop i p. Anety Kasztelan brali udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt. “From Frames to Games” skierowanym do osób w wieku 15-19 lat. Projekt ten realizowany był w języku angielskim i uczestniczyły w nim szkoły nie tylko z Polski, ale także z Portugalii, Hiszpanii i Turcji.

W działania zaangażowani byli nauczyciele różnych przedmiotów, co zagwarantowało multidyscyplinarny wymiar projektu. Młodzież dowiedziała się, jak wykorzystać różne elementy gamifikacji do uatrakcyjnienia procesu uczenia się i zwiększenia motywacji do nauki. Mieli okazję spróbować pracy w oparciu o różne aplikacje i strony internetowe, tj: Padlet, Canva, Genially, Wakelet oraz Book Creator.

W trakcie realizacji projektu uczniowie podejmowali szereg działań, dzięki którym poszerzyli swoją wiedzę w wielu dziedzinach oraz pogłębili relacje rówieśnicze i rodzinne. Wynikiem ich starań na różnych etapach projektu były m.in. mini galerie z ramkami przedstawiającymi ich zainteresowania, talenty i osobowości, internetowe książeczki gromadzące wiedzę na temat popularnych gier wśród kilku pokoleń z różnych krajów oraz autorskie gry internetowe.

Uczestnicy pracowali w międzynarodowych zespołach, kształcąc umiejętności komunikacji i współpracy. Tym samym rozwinęli kreatywność, umiejętność rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia oraz wzbogacili swoją wiedzę z informatyki i języka angielskiego.

Przykładowe efekty pracy VILOwiczów: 

eBook

Gry internetowe: 1  2  3  4  5

Zapraszamy do odwiedzenia naszego Gaming Room <– link tutaj. Przydatny będzie czytnik kodów QR.

15 czerwca 2024, sobota 17:07
W piątek, 14 czerwca, klasy 1c i 1d rozkoszowały się przedsmakiem wakacji w Uroczysku Ruczaj.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:17
7.06 i 13.06 uczniowie klasy 2F o profilu architektonicznym wzięli udział w warsztatach na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:06
Uczniowie mieli okazję wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu i wziąć udział w różnorodnych aktywnościach.
Wiecej