Eye Opener w Pradze

14 grudnia 2022, środa 18:43

Dzień 1

12 Grudnia dwójka uczniów VILO z klasy 3G: Jakub Naumnik oraz Jan Lejko pod opieką nauczycielki j. anielskiego – Joanny Sawickiej uczestniczyła w pierwszym dniu szkolenia pt. “Eye Opener” w Pradze.

Główny cel szkolenia dotyczył organizacji wymian młodzieży w ramach programu ERASMUS+. Tego dnia uczniowie mieli okazję wykazać się w rozmaitych aktywnościach dotyczących edukacji kulturalnej oraz poznać strukturę działania wymian młodzieżowych.


Dzień 2

Drugi dzień szkolenia projektowego upłynął na tworzeniu szkicu projektu w międzynarodowych grupach o podobnych zainteresowaniach. Pracując razem z młodzieżą z Finlandii oraz Islandii udało nam się wymienić nasze pomysły i dzięki nim skonstruować główne założenia, na których opierać się będzie nasza symulacyjna wymiana młodzieży.

W późniejszych godzinach udało się nam również zwiedzić malownicze uliczki centrum Pragi.


Dzień 3

Trzeci dzień szkolenia skupił się na pracy w grupach międzynarodowych nad opracowaniem wniosku aplikacyjnego. W ramach współpracy udało nam się stworzyć plan wymiany, sprostać wymaganiom organizacyjnym, kulturowym oraz celom pedagogicznym.

Niecierpliwie czekamy na kolejny dzień, w którym dowiemy się od naszych ekspertów jak został oceniony nasz wniosek-zadanie.


Dzień 4

15 grudnia przyszedł czas na refleksję, ewaluację naszych wniosków i całościowe podsumowanie szkolenia. Nasza grupa otrzymała wysoką ocenę za opracowanie symulacyjnego wniosku, co posłuży nam za motywację i wsparcie do dalszej pracy w ramach wymian młodzieży.

Ostatniego też dnia uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty Youth Pass świadczące o zakończeniu projektu sukcesem. Wieczorem zorganizowany został wieczór pożegnalny…

28 września 2023, czwartek 16:45
Serdecznie zapraszam do udziału w Olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.
Wiecej
26 września 2023, wtorek 20:07
W dniach 20-24 września uczniowie klas 3G i 2F uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu Euroweek- Miedzygórze.
Wiecej
26 września 2023, wtorek 19:58
Zapraszamy do udziału w XXVIII Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu organizowanej przez Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.
Wiecej