„Diligentiae – za pilność”

2 września 2022, piątek 16:48

1 września w XI Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia medali „Diligentiae – za pilność”. Wśród 91 laureatów tej nagrody znalazła się uczennica kl. IV g – Aleksandra Kowalczuk oraz p. Marta Danilczyk – nauczycielka języka polskiego.

Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” zostało ustanowione w 1767 roku przez Króla Stanisława Augusta. Nadawane było wychowankom Korpusu Kadetów w Warszawie. W 1784 roku król osobiści odznaczył uczniów podczas świętowania 20-lecia swojej koronacji właśnie w Białymstoku. Od 2004 roku medal przyznawany jest przez Prezydenta Miasta Białegostoku najlepszym uczniom i ich nauczycielom.

Serdecznie gratulujemy! 🙂

2 czerwca 2026, wtorek 21:28
Autor, który na co dzień pracuje jako prywatny detektyw, opowiadał o kulisach swojej pracy...
Wiecej
2 czerwca 2026, wtorek 20:08
Dzień Dziecka w VILO tradycyjnie z grillowaniem przygotowanym przez katedrę WF.
Wiecej
26 maja 2026, wtorek 18:21
...mogliśmy obserwować przejazd króla Karola III w karocy oraz transport klejnotów królewskich...
Wiecej