Projekt eTwinning “Kuferek z pamiątkami”

7 lipca 2022, czwartek 12:59

W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klasy IA uczestniczyli w projekcie eTwinning “Kuferek z pamiątkami”. Projekt skierowany był do uczniów w wieku 13-16 lat i dotyczył dziedzictwa kulturowego, tradycji i więzi rodzinnych. Powstał w oparciu o korelacje przedmiotów humanistycznych (historia, plastyka, język polski, język angielski) ze ścisłymi (informatyka).

Projekt realizowany był równolegle  w dwóch językach – polskim i angielskim. Młodzież VI LO pracowała nad projektem w języku obcym w ramach lekcji języka angielskiego.

Uczniowie w rozmowach ze starszymi członkami rodziny poznawali rodzinne historie. Następnie w grupach tworzyli “Kufry z pamiątkami”, w których umieszczali zdjęcia swoich pamiątek rodzinnych. Były one inspiracją do stworzenia historii nagrywanych później za pomocą aplikacji Vocaroo przez partnerskie szkoły.

Uczniowie klasy 1A współpracowali m. in. z grupą ósmoklasistów ze SP nr 2 w Karczewie. Zadaniem partnerów było odgadnięcie i dopasowanie opisów do zdjęć oraz stworzenie komiksów opartych na wybranych historiach. Następnie komiksy te zostały opublikowane w formie elektronicznych książeczek.

W trakcie realizacji projektu uczniowie podejmowali szereg działań mających na celu promowanie szacunku dla spuścizny rodzinnej i relacji międzypokoleniowych, doskonalili również umiejętności kluczowe takie jak współpraca w obrębie grupy, komunikacja w języku własnym i obcym, wykorzystanie narzędzi TiK do współpracy oraz bycie przedsiębiorczym i kreatywnym. Ponadto, uczniowie w znacznym stopniu rozwinęli swoje kompetencje w zakresie posługiwania się  językiem angielskim.

https://www.ourboox.com/books/keepsake-box/

Aneta Kasztelan

1 czerwca 2023, czwartek 19:33
”Łamańce językowe” w języku francuskim, rosyjskim czy niemieckim?! Nic trudnego! - mówią uczniowie VILO.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:21
Dnia 25.05.2023 klasa 1i wraz z gośćmi z klas 1b, 1g i 1f uczestniczyła w wycieczce do Wilna.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:11
Natalia Dąbrowska i Nikola Dmitruk z klasy 1f oraz Zuzanna Ignaciuk z klasy 1i, podopieczne Pana Dariusza Mierzyńskiego, reprezentowały z powodzeniem VILO, w konkursie plastycznym "Mój bohater"...
Wiecej