Zygmusie 2022

13 czerwca 2022, poniedziałek 12:23

3 czerwca 2022 roku po raz kolejny w murach naszej szkoły odbyła się gala rozdania “Zygmusiów”. Ceremonię poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Jan Lejko, Piotr Modzelewski oraz Michalina Szymańska. Tegoroczne trofea przyznano w następujących kategoriach:

 • Nauczyciel Roku,
 • Poliglota Roku,
 • Humanista Roku
 • Umysł Ścisły Roku
 • Sportowiec Roku
 • Artysta Roku
 • Wolontariusz Roku
 • Talent Roku
 • Zygmuś od Samorządu Uczniowskiego

Żadna impreza w naszej szkole nie może odbyć się bez pary królewskiej, dlatego też wysłuchaliśmy poruszającej mowy powitalnej, którą wygłosił miłościwie nam panujący Zygmunt August.

Tegoroczna gala rozpoczęła się wręczeniem statuetki dla Nauczyciela Roku 2022. To wyjątkowy Zygmuś, ponieważ został przyznany przez samych uczniów. Nagrodę wręczył Zygmunt August (Adrian Hawrylik) wraz ze swoją żoną Barbarą Radziwiłłówną (Amelia Dakowicz). W tej kategorii nominowali zostali:

 • pani prof. Katarzyna Tomaszewska
 • pani prof. Adrianna Szczepkowska
 • pani prof. Ewelina Ramotowska
 • pani prof. Karolina Plichta
 • pan prof. Jerzy Misijuk

W tym roku uczniowie postanowili docenić zaangażowanie i pracę pani profesor Karoliny Plichty.

Następnie przyznany został Zygmuś z kategorii Poliglota Roku. Nagrodę miała zaszczyt wręczać pani profesor Joanna Sawicka. Nominowali zostali:

 • Gabriela Opońska
 • Mikołaj Pawlak
 • Wiktoria Kozakiewicz

Statuetkę w tej dziedzinie otrzymała Gabriela Opońska – Posiadaczka certyfikatów TELC z języka rosyjskiego oraz Certyfikatu Cambridge Advanced, pasjonatka języków obcych, aktywnie uczestnicząca w zajęciach klubu ERASMUS+, uczestniczka wymiany z Izraelem oraz mobilności w Portugalii. Tłumaczka – ekspertka do spraw mediacji podczas rewizyty partnerów projektu.

Do kolejnej nagrody zostali nominowani najwybitniejsi humaniści z naszej szkoły:

 • Mikołaj Pawlak
 • Marta Suszcz
 • Justyna Rombalska

Pani profesor Ewa Onoszko wręczyła statuetkę w kategorii Humanista Roku prawdziwej pasjonatce sztuki: Marcie Suszcz – tegorocznej laureatce 46. Olimpiady Artystycznej – Historii Sztuki.

Wyniki w kategorii Umysł Ścisły Roku ogłosiła pani profesor Anna Zaremba. Nominowani zostali:

 • Paweł Skorupski
 • Artur Sierzputowski
 • Julian Żrubek

Zwycięzcą okazał się być Artur Sierzputowski – Zdobywca II miejsca w Konkursie Matematycznym Politechniki Białostockiej 2021, III miejsca w konkursie Matematyka Stosowana na Politechnice Białostockiej, uczestnik Eliminacji Okręgowych Olimpiady Matematycznej 2022 oraz wyróżniony w Kangurze 2021.

Nagrodę w kategorii Sportowiec Roku wręczył pan profesor Andrzej Olchowik. Nominowani byli:

 • Mateusz Bańkowski
 • Paweł Kowalewicz
 • Wiktoria Augustynowicz

Nagrodę zdobył złoty medalista Licealiady Wojewódzkiej w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym, wyśmienity pływak, mistrz Polski na dystansie 100 metrów w 2020 roku – Paweł Kowalewicz.

Statuetkę w kategorii Artysta Roku przekazała pani wicedyrektor Magdalena Dziejma. Nominowani zostali:

 • zespół szkolny JJB w składzie: Paweł Czaban, Tomasz Kraśnicki, Bartek Bielawiec, Damian Chłus, Gabriela Karczewska, Karina Dudzińska, Wiktoria Ćwik, Kornelia Suchodolska, Łukasz Szachowicz, Szymon Naumowicz
 • Zuzanna Burak
 • Anna Bejda
 • Jakub Jasiukiewicz
 • Damian Chomaniuk

Trofeum przypadło w udziale Damianowi Chomaniukowi – wielokrotnemu zdobywcy pierwszych miejsc i tytułu laureata turniejów tańca towarzyskiego na poziomie wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym, stypendyście Prezydenta miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej.

Nagrodę w kategorii Wolontariusz Roku wręczyła pani profesor Ewelina Ramotowska. Nominację otrzymali:

 • Michalina Piaskowska
 • Zuzanna Szymaniuk

Zwycięzcą okazała się być Zuzanna Szymaniuk – najaktywniejsza wolontariuszka szkolnego koła wolontariatu, która współpracowała z Fundacją POMÓŻ IM, fundacją NASZPIKOWANI oraz fundacją Rodziny Czarneckich, finalistka konkursu Ośmiu Wspaniałych roku 2021.

Wygraną w nowej kategorii Zygmusiów – Talent Roku ogłosiła pani profesor Ewa Onoszko spośród nominowanych:

 • Oliwia Wasilewska
 • Tomasz Wasiluk
 • Paweł Chomiuk

Zygmuś powędrował do Oliwii Wasilewskiej – która posiada zdolności zarówno w dziedzinie plastycznej, instrumentalnej, wokalnej, jak i tanecznej. Przez ostatnie tygodnie mieliśmy okazję podziwiać jej prace na holu Zygmuntowskim naszej szkoły.

Zygmusiem od Samorządu Uczniowskiego, decyzją podjętą jednogłośnie przez wszystkich uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim oraz jego opiekunki – za ogromne zaangażowanie w życie uczniowskie, pomoc i wsparcie każdego dnia, została uhonorowana pani Wicedyrektor Magdalena Dziejma.

Naszą tegoroczną galę uświetniały występy szkolnego zespołu JJB, a zakończyły wspólne tańce zgromadzonych uczniów oraz kadry nauczycielskiej.

Gratulujemy wszystkim Zwycięzcom oraz Nominowanym we wszystkich kategoriach i z dumą będziemy podtrzymywać piękną tradycję nagradzania Zygmusiami najwybitniejszych uczniów naszego liceum.

2 grudnia 2022, piątek 17:16
29 listopada (tym razem 2022 roku) to dla VILO szczególny dzień!
Wiecej
2 grudnia 2022, piątek 15:40
Świetnie wystartowali nasi siatkarze w rozpoczętej Licealiadzie Wojewódzkiej.
Wiecej
28 listopada 2022, poniedziałek 19:23
25 listopada 2022 roku klasy IIIG i IA zorganizowały w VILO kiermasz charytatywny.
Wiecej