XVIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

10 maja 2022, wtorek 20:20

10 maja 2022 roku uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Prezentacje i warsztaty odbyły się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.

Spotkania festiwalowe, w których nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli to między innymi: „Inteligentne miasta, domy oraz autonomiczne samochody wspierane sztuczną inteligencją”, „Sterowniki logiczne PLC i ich zastosowanie w przemyśle spożywczym – pokaz linii technologicznej”, „Bolidy wyścigowe klasy Formula Student” stworzone przez studentów z Wydziału Mechanicznego PB, „Autonomiczne roboty mobilne klasy Sumo” zbudowane przez studentów sekcji SumoMasters Koła Naukowego Robotyków. Ponadto uczniowie zapoznali się z wynalazkami studentów Inżynierii Biomedycznej opracowanych w ramach działalności Koła Naukowego ORTHOS.

Dzisiejsze aktywności były bardzo inspirujące i motywujące do podejmowania osobistych wyzwań.

Ewa Prokopowicz

29 września 2022, czwartek 17:49
28 września 2E jedzie na lekcję biologii w terenie. I kolejny raz Białowieża wita strugami deszczu.
Wiecej
27 września 2022, wtorek 19:22
Do świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych dołączyło się VI LO.
Wiecej
26 września 2022, poniedziałek 20:10
Miło nam jest poinformować, że nasza szkoła zajęła II miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadpodstawowych w województwie podlaskim w roku szkolnym 2021/2022.
Wiecej