Sztuka tuż za rogiem

17 stycznia 2022, poniedziałek 23:02

VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku realizuje autorski projektu kulturalno – edukacyjny „Twórczość Tuż za Rogiem” wraz z niezależną Galerią Sztuki Marchand. Projekt ten ma celu propagowanie lokalnej sztuki wśród młodzieży licealnej oraz zapoznanie ich z twórczością podlaskich artystów.

Przewidziane są nie tylko regularne wizyty uczniów w galerii i zajęcia inspirowane owymi wizytami ale także spotkania z artystami. Klasy humanistyczne i architektoniczne VI LO, gdzie jednym z rozszerzonych przedmiotów jest historia sztuki, kilkukrotnie gościły już w galerii. W ramach lekcji plastyki uczniowie uczyli się analizy dzieła sztuki na podstawie obrazów podlaskich malarzy, związanych z Marchandem.

Artyści zapoznali się z interpretacjami swoich obrazów. Podziękowaniom, niekiedy wzruszeń a przede wszystkim podziwu dla naszych uczniów nie było końca. O projekcie można przeczytać w ostatnim numerze magazynu „Marchand – magazyn sztuka i miasto” oraz posłuchać reportażu Radia Białystok „Podróże po kulturze”. (link poniżej)

Radio Białystok – “Podróże po kulturze”

16 maja 2022, poniedziałek 20:19
13 maja 2022 roku na stadionie BOSiR w białostockim Zwierzyńcu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w lekkiej atletyce juniorów U18 i U20.
Wiecej
15 maja 2022, niedziela 17:52
Obejrzeliśmy wyjątkowe zbiory, które w rzetelny sposób łączyły tradycje i historię farmacji oraz medycyny, z nowoczesną oprawą muzealną.
Wiecej
10 maja 2022, wtorek 20:20
10 maja 2022 r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach XVIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Prezentacje i warsztaty odbyły się na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej.
Wiecej