Ogólnopolska Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej

25 maja 2021, wtorek 20:10

Z wielką dumą informujemy, że Tomasz Wasiluk, uczeń klasy 1G, zajął drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Prawosławnej Wiedzy Religijnej.

“Ogólnopolska Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej organizowana jest od 19 lat. W tym roku jej tematem było “Doświadczenie świętości i męczeństwa w prawosławiu postrzegane przez pryzmat chrześcijańskiej myśli teologicznej”. Tegoroczny temat był skomplikowany, wymagał studiowania wielu trudnych materiałów. Mógłby być tematem pracy naukowej, a zmierzyli się z nim licealiści, którzy nie tylko sprostali temu wyzwaniu, ale otrzymali bardzo wysokie wyniki.

Serdecznie wam gratuluję – powiedział podczas wręczania nagród młodzieży prezydent Tadeusz Truskolaski. Spotkania z uzdolnioną młodzieżą to wielka satysfakcja. Od lat mam przyjemność fundować nagrody dla laureatów “Ogólnopolskiej Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej”.

cytat i zdjęcia ze strony www.bialystok.pl

26 czerwca 2021, sobota 13:28
Zasłużyliśmy na odpoczynek. Beztroski, radosny, w gronie rodziny i przyjaciół!
Wiecej
13 maja 2021, czwartek 18:00
Czy szkołę można lubić?
Czy za szkołą można tęsknić?
Czy szkoła może być miejscem zdobywania kompetencji, ale też przestrzenią, która jest naszym AXIS MUNDI?
Wiecej
21 czerwca 2021, poniedziałek 16:20
Partnerzy projektowi spotykali się systematycznie online na platformie Webex. Spotkania odbywały się w formie wideokonferencji, których celem było dostosowanie realizacji projektu pt. „Cre@t1ve Conflict Resolution and Peer-To-Peer School Mediation” do panujących realiów w dobie pandemii koronawirusa.
Wiecej