Ogólnopolska Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej

25 maja 2021, wtorek 20:10

Z wielką dumą informujemy, że Tomasz Wasiluk, uczeń klasy 1G, zajął drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Prawosławnej Wiedzy Religijnej.

“Ogólnopolska Olimpiada Prawosławnej Wiedzy Religijnej organizowana jest od 19 lat. W tym roku jej tematem było “Doświadczenie świętości i męczeństwa w prawosławiu postrzegane przez pryzmat chrześcijańskiej myśli teologicznej”. Tegoroczny temat był skomplikowany, wymagał studiowania wielu trudnych materiałów. Mógłby być tematem pracy naukowej, a zmierzyli się z nim licealiści, którzy nie tylko sprostali temu wyzwaniu, ale otrzymali bardzo wysokie wyniki.

Serdecznie wam gratuluję – powiedział podczas wręczania nagród młodzieży prezydent Tadeusz Truskolaski. Spotkania z uzdolnioną młodzieżą to wielka satysfakcja. Od lat mam przyjemność fundować nagrody dla laureatów “Ogólnopolskiej Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej”.

cytat i zdjęcia ze strony www.bialystok.pl

2 września 2021, czwartek 17:20
A czy Ty masz już bluzę VILO?! W dniach 13-23 września będzie aktywny link do zamówienia bluz, koszulek i toreb VILO. To będzie jedyna szansa w tym roku na zakup, nie przegapcie!
Wiecej
22 września 2021, środa 18:42
15 września 2021, klasy 1A i 1F wyjechały wraz z wychowawczyniami prof. Mirosławą Biegluk i prof. Eweliną Ramotowską do kultowych już Bogdanek na niecierpliwie wyczekiwaną przez świeżo upieczonych uczniów VILO integrację.
Wiecej
22 września 2021, środa 18:15
VILO Akcja, Integracja - kolejna odsłona rozpoczęta. W dniach 13-14 września 2021 uczniowie klasy 1B wspólnie z klasą 1G wyruszyli do Bogdanek.
Wiecej