Encyklika Laudato si’ Papieża Franciszka oraz zasady ekologii integralnej – filmowo

10 maja 2021, poniedziałek 17:08

Społeczność VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku, przy którym działa ekumeniczne Szkolne Koło Caritas – Eleos, zastanawiała się, w jaki sposób środowisko lokalne może udzielić odpowiedzi na owo istotne wyzwanie, przed którym stanęliśmy jako ludzkość i jako wspólnota lokalna. Rozumiejąc wagę jednostkowych decyzji i odpowiedzialności każdego człowieka o nasz wspólny dom – planetę Ziemię – chcieliśmy podjąć konkretne działanie, które byłoby odpowiedzią na zauważony przez nas problem ochrony bioróżnorodności oraz masowego ginięcia pszczół.

Z tego m.in. powodu powstała szkolna pasieka VILO. Z tego też powodu wspaniali ludzie – uczniowie klasy II Bg – pod opieką Pani Profesor Moniki Wasiluk, wsłuchani w głos nadziei płynący z encykliki Laudato si’ Papieża Franciszka nakręcili film – wyjątkowy materiał prezentujący najważniejsze myśli i idee w niej zawarte.

Poznajcie encyklikę Laudato si’ W trosce o wspólny dom. Bo troska jest boska 😉

Piotr Borucki

12 października 2021, wtorek 17:30
Wrzesień i początek roku nowych klas pierwszych już dawno za nami, lecz, aby tradycji stało się zadość i pierwszaki zostały pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły nadszedł czas na OTRZĘSINY.
Wiecej
11 października 2021, poniedziałek 20:09
Grupa młodzieży z VILO wyruszyła z Modlina do Porto na wymianę międzynarodową z koleżankami i kolegami z Malty, Grecji, Włoch i Portugalii.
Wiecej
11 października 2021, poniedziałek 19:40
8 października 2021 r. bladym świtem, strząsając z siebie resztki snu i nucąc pod nosem hymn VILO, uczniowie klasy 1f wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym miejscem, które odwiedzili była "Niewidzialna Wystawa"...
Wiecej