Otwarta konferencja “Pszczoła w mieście”

27 marca 2021, sobota 14:53

Dnia 26 marca 2021 roku klasy 2Dg i 2Dp uczestniczyły w V ogólnopolskiej konferencji „Pszczoła w mieście”, zorganizowanej przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Uczniowie mogli poznać wiele ciekawych faktów o pszczołach oraz nauczyć się, jak w prosty sposób o nie dbać. Spotkanie miało na celu ukazanie pozytywnych skutków oddziaływania pszczół, edukację młodego pokolenia i popularyzację pszczelarstwa. Prelegenci podkreślali wagę problemu, z którym boryka się współczesny świat – zjawisko masowego ginięcia pszczoły miodnej. Bez troski każdego z nas są one skazane na wyginięcie. Pod koniec wydarzenia zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu „Bliżej pszczół”, którego finalistą został Michał Praczukowski z klasy 2Dg. Gratulujemy! 🙂

Magda Stefanek,
Dominika Rembowicz

kl. 2Dg

12 października 2021, wtorek 17:30
Wrzesień i początek roku nowych klas pierwszych już dawno za nami, lecz, aby tradycji stało się zadość i pierwszaki zostały pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły nadszedł czas na OTRZĘSINY.
Wiecej
11 października 2021, poniedziałek 20:09
Grupa młodzieży z VILO wyruszyła z Modlina do Porto na wymianę międzynarodową z koleżankami i kolegami z Malty, Grecji, Włoch i Portugalii.
Wiecej
11 października 2021, poniedziałek 19:40
8 października 2021 r. bladym świtem, strząsając z siebie resztki snu i nucąc pod nosem hymn VILO, uczniowie klasy 1f wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym miejscem, które odwiedzili była "Niewidzialna Wystawa"...
Wiecej