Otwarta konferencja “Pszczoła w mieście”

27 marca 2021, sobota 14:53

Dnia 26 marca 2021 roku klasy 2Dg i 2Dp uczestniczyły w V ogólnopolskiej konferencji „Pszczoła w mieście”, zorganizowanej przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Uczniowie mogli poznać wiele ciekawych faktów o pszczołach oraz nauczyć się, jak w prosty sposób o nie dbać. Spotkanie miało na celu ukazanie pozytywnych skutków oddziaływania pszczół, edukację młodego pokolenia i popularyzację pszczelarstwa. Prelegenci podkreślali wagę problemu, z którym boryka się współczesny świat – zjawisko masowego ginięcia pszczoły miodnej. Bez troski każdego z nas są one skazane na wyginięcie. Pod koniec wydarzenia zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu „Bliżej pszczół”, którego finalistą został Michał Praczukowski z klasy 2Dg. Gratulujemy! 🙂

Magda Stefanek,
Dominika Rembowicz

kl. 2Dg

13 maja 2021, czwartek 18:00
Czy szkołę można lubić?
Czy za szkołą można tęsknić?
Czy szkoła może być miejscem zdobywania kompetencji, ale też przestrzenią, która jest naszym AXIS MUNDI?
Wiecej
21 czerwca 2021, poniedziałek 16:20
Partnerzy projektowi spotykali się systematycznie online na platformie Webex. Spotkania odbywały się w formie wideokonferencji, których celem było dostosowanie realizacji projektu pt. „Cre@t1ve Conflict Resolution and Peer-To-Peer School Mediation” do panujących realiów w dobie pandemii koronawirusa.
Wiecej
20 czerwca 2021, niedziela 18:35
16 czerwca klasa 1b wraz z wychowawcą prof. Jerzym Misijukiem oraz p. Eweliną Ramotowską, zorganizowała kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację naszego absolwenta Jakuba Żabiuka.
Wiecej