Szkolna Pasieka VILO 2.0 – wygrana naszego projektu edukacyjnego po raz drugi

14 marca 2021, niedziela 09:20

Z wielką radością i dumą chcemy poinformować, że nasz wielki projekt edukacyjny i ekologiczny ponownie znalazł się wśród zwycięzców kolejnej edycji konkursu Inicjatywy ekologiczne Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Białostockiej w roku 2021, realizowanego w ramach programu Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych. Organizatorem konkursu grantowego jest ponownie wspólnota Caritas – Laudato Si.

Celem tegorocznej edycji programu jest ochrona bioróżnorodności oraz populacji pszczoły miodnej na terenie Miasta Białegostoku oraz popularyzacja encykliki Papieża Franciszka Laudato si’ oraz zasad ekologii integralnej. Podobnie jak w roku ubiegłym autorem oraz koordynatorem merytorycznym projektu jest Piotr Borucki, koordynatorem finansowym Pani Monika Wasiluk, a członkami zespołu projektowego zostali: Gabriela Opońska, Zofia Szymańska oraz Damian Maziarz – uczniowie naszej szkoły działający w szkolnym kole Caritas-Eleos. Także i tym razem nasze przedsięwzięcie dofinansowano kwotą 4000 zł. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczymy na ochronę bioróżnorodności naszego miasta oraz ochronę naszych małych sióstr – pszczół – poprzez m. in. powiększenie szkolnej pasieki VILO.

Wsłuchani w głos nadziei płynący z encykliki Papieża Franciszka z radością podejmujemy się tego zadania w trosce o nasz wspólny dom – planetę Ziemię. Bo troska jest boska 😉

Piotr Borucki

7 kwietnia 2021, środa 19:33
Biblioteka szkolna prosi o zwrot wypożyczonych książek do dnia 20 kwietnia 2021 r.
Wiecej
3 kwietnia 2021, sobota 09:46
Zdrowia na duszy, zdrowia na ciele i jak najbardziej rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy!
Wiecej
27 marca 2021, sobota 14:53
Dnia 26 marca 2021 roku klasy 2Dg i 2Dp uczestniczyły w V ogólnopolskiej konferencji „Pszczoła w mieście”, zorganizowanej przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Wiecej