Szkolna Pasieka VILO 2.0 – wygrana naszego projektu edukacyjnego po raz drugi

14 marca 2021, niedziela 09:20

Z wielką radością i dumą chcemy poinformować, że nasz wielki projekt edukacyjny i ekologiczny ponownie znalazł się wśród zwycięzców kolejnej edycji konkursu Inicjatywy ekologiczne Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Białostockiej w roku 2021, realizowanego w ramach programu Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych. Organizatorem konkursu grantowego jest ponownie wspólnota Caritas – Laudato Si.

Celem tegorocznej edycji programu jest ochrona bioróżnorodności oraz populacji pszczoły miodnej na terenie Miasta Białegostoku oraz popularyzacja encykliki Papieża Franciszka Laudato si’ oraz zasad ekologii integralnej. Podobnie jak w roku ubiegłym autorem oraz koordynatorem merytorycznym projektu jest Piotr Borucki, koordynatorem finansowym Pani Monika Wasiluk, a członkami zespołu projektowego zostali: Gabriela Opońska, Zofia Szymańska oraz Damian Maziarz – uczniowie naszej szkoły działający w szkolnym kole Caritas-Eleos. Także i tym razem nasze przedsięwzięcie dofinansowano kwotą 4000 zł. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczymy na ochronę bioróżnorodności naszego miasta oraz ochronę naszych małych sióstr – pszczół – poprzez m. in. powiększenie szkolnej pasieki VILO.

Wsłuchani w głos nadziei płynący z encykliki Papieża Franciszka z radością podejmujemy się tego zadania w trosce o nasz wspólny dom – planetę Ziemię. Bo troska jest boska 😉

Piotr Borucki

12 października 2021, wtorek 17:30
Wrzesień i początek roku nowych klas pierwszych już dawno za nami, lecz, aby tradycji stało się zadość i pierwszaki zostały pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły nadszedł czas na OTRZĘSINY.
Wiecej
11 października 2021, poniedziałek 20:09
Grupa młodzieży z VILO wyruszyła z Modlina do Porto na wymianę międzynarodową z koleżankami i kolegami z Malty, Grecji, Włoch i Portugalii.
Wiecej
11 października 2021, poniedziałek 19:40
8 października 2021 r. bladym świtem, strząsając z siebie resztki snu i nucąc pod nosem hymn VILO, uczniowie klasy 1f wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym miejscem, które odwiedzili była "Niewidzialna Wystawa"...
Wiecej