Szkolna Pasieka VILO 2.0 – wygrana naszego projektu edukacyjnego po raz drugi

14 marca 2021, niedziela 09:20

Z wielką radością i dumą chcemy poinformować, że nasz wielki projekt edukacyjny i ekologiczny ponownie znalazł się wśród zwycięzców kolejnej edycji konkursu Inicjatywy ekologiczne Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Białostockiej w roku 2021, realizowanego w ramach programu Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych. Organizatorem konkursu grantowego jest ponownie wspólnota Caritas – Laudato Si.

Celem tegorocznej edycji programu jest ochrona bioróżnorodności oraz populacji pszczoły miodnej na terenie Miasta Białegostoku oraz popularyzacja encykliki Papieża Franciszka Laudato si’ oraz zasad ekologii integralnej. Podobnie jak w roku ubiegłym autorem oraz koordynatorem merytorycznym projektu jest Piotr Borucki, koordynatorem finansowym Pani Monika Wasiluk, a członkami zespołu projektowego zostali: Gabriela Opońska, Zofia Szymańska oraz Damian Maziarz – uczniowie naszej szkoły działający w szkolnym kole Caritas-Eleos. Także i tym razem nasze przedsięwzięcie dofinansowano kwotą 4000 zł. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczymy na ochronę bioróżnorodności naszego miasta oraz ochronę naszych małych sióstr – pszczół – poprzez m. in. powiększenie szkolnej pasieki VILO.

Wsłuchani w głos nadziei płynący z encykliki Papieża Franciszka z radością podejmujemy się tego zadania w trosce o nasz wspólny dom – planetę Ziemię. Bo troska jest boska 😉

Piotr Borucki

13 maja 2021, czwartek 18:00
Czy szkołę można lubić?
Czy za szkołą można tęsknić?
Czy szkoła może być miejscem zdobywania kompetencji, ale też przestrzenią, która jest naszym AXIS MUNDI?
Wiecej
21 czerwca 2021, poniedziałek 16:20
Partnerzy projektowi spotykali się systematycznie online na platformie Webex. Spotkania odbywały się w formie wideokonferencji, których celem było dostosowanie realizacji projektu pt. „Cre@t1ve Conflict Resolution and Peer-To-Peer School Mediation” do panujących realiów w dobie pandemii koronawirusa.
Wiecej
20 czerwca 2021, niedziela 18:35
16 czerwca klasa 1b wraz z wychowawcą prof. Jerzym Misijukiem oraz p. Eweliną Ramotowską, zorganizowała kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację naszego absolwenta Jakuba Żabiuka.
Wiecej