Michał Praczukowski – finalista V Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół”

23 lutego 2021, wtorek 15:50

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Michał Praczukowski – uczeń klasy 2Dg – został finalistą V Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół”, organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Etap szkolny pszczelarskich zmagań odbył się w naszej szkole 21 stycznia br., a Michał (przygotowujący się do konkursu pod opieką swojego nauczyciela języka polskiego i zarazem opiekuna Szkolnej Pasieki VILO – Piotra Boruckiego) dzięki sprawnemu rozwiązaniu trudnego testu, znalazł się w elitarnym gronie młodych adeptów pszczelarstwa z całej Polski. Wymagania konkursowe obejmowały szeroki zakres wiedzy z biologii i anatomii pszczoły miodnej, zagadnienia związane z podstawami gospodarki pasiecznej a także elementy nauki o roślinach miododajnych.

Michale szczerze Ci gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finałowego etapu tego trudnego konkursu!  Będziemy trzymać za Ciebie kciuki 🙂

Piotr Borucki

12 października 2021, wtorek 17:30
Wrzesień i początek roku nowych klas pierwszych już dawno za nami, lecz, aby tradycji stało się zadość i pierwszaki zostały pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły nadszedł czas na OTRZĘSINY.
Wiecej
11 października 2021, poniedziałek 20:09
Grupa młodzieży z VILO wyruszyła z Modlina do Porto na wymianę międzynarodową z koleżankami i kolegami z Malty, Grecji, Włoch i Portugalii.
Wiecej
11 października 2021, poniedziałek 19:40
8 października 2021 r. bladym świtem, strząsając z siebie resztki snu i nucąc pod nosem hymn VILO, uczniowie klasy 1f wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym miejscem, które odwiedzili była "Niewidzialna Wystawa"...
Wiecej