Michał Praczukowski – finalista V Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół”

23 lutego 2021, wtorek 15:50

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Michał Praczukowski – uczeń klasy 2Dg – został finalistą V Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół”, organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Etap szkolny pszczelarskich zmagań odbył się w naszej szkole 21 stycznia br., a Michał (przygotowujący się do konkursu pod opieką swojego nauczyciela języka polskiego i zarazem opiekuna Szkolnej Pasieki VILO – Piotra Boruckiego) dzięki sprawnemu rozwiązaniu trudnego testu, znalazł się w elitarnym gronie młodych adeptów pszczelarstwa z całej Polski. Wymagania konkursowe obejmowały szeroki zakres wiedzy z biologii i anatomii pszczoły miodnej, zagadnienia związane z podstawami gospodarki pasiecznej a także elementy nauki o roślinach miododajnych.

Michale szczerze Ci gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finałowego etapu tego trudnego konkursu!  Będziemy trzymać za Ciebie kciuki 🙂

Piotr Borucki

13 maja 2021, czwartek 18:00
Czy szkołę można lubić?
Czy za szkołą można tęsknić?
Czy szkoła może być miejscem zdobywania kompetencji, ale też przestrzenią, która jest naszym AXIS MUNDI?
Wiecej
21 czerwca 2021, poniedziałek 16:20
Partnerzy projektowi spotykali się systematycznie online na platformie Webex. Spotkania odbywały się w formie wideokonferencji, których celem było dostosowanie realizacji projektu pt. „Cre@t1ve Conflict Resolution and Peer-To-Peer School Mediation” do panujących realiów w dobie pandemii koronawirusa.
Wiecej
20 czerwca 2021, niedziela 18:35
16 czerwca klasa 1b wraz z wychowawcą prof. Jerzym Misijukiem oraz p. Eweliną Ramotowską, zorganizowała kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację naszego absolwenta Jakuba Żabiuka.
Wiecej