Gratulujemy!

10 lutego 2021, środa 19:43

Miło mi poinformować, że uczennice VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku Jowita Konopka 3c oraz Małgorzata Smolarczuk 3a, po raz drugi otrzymały stypendium artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego – Artura Kosickiego. Zostały docenione za wieloletnią pracę na rzecz szerzenia kultury ludowej w kraju i za granicą. Dziewczyny są tancerkami Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Skowronki z Brańska, który w tym roku obchodzi swoje 35-lecie.

Młodzież wielokrotnie pokazywała piękno polskiej kultury ludowej na festiwalach m.in. w Chinach, Bułgarii, Portugalii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach i Arabii Saudyjskiej. W te wakacje zespół otrzymał zaproszenie na wyjazdy do Meksyku i USA.

Kierownik i choreograf zespołu
Mirosław Szymański

23 lutego 2021, wtorek 15:50
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Michał Praczukowski – uczeń klasy 2Dg – został finalistą V Ogólnopolskiego Konkursu „Bliżej pszczół”, organizowanego przez Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Wiecej
8 lutego 2021, poniedziałek 21:05
Zima, pandemia, edukacja zdalna a projekt naukowy realizowany przez młodych naukowców z klasy 3C, pod opieką Pani prof. Martyny Słowikowskiej oraz pracowników naukowych Wydziału Chemii UwB - Pani dr Joanny Kotyńskiej i Pani dr hab. Moniki Naumowicz, prof. UwB został sfinalizowany!
Wiecej
8 lutego 2021, poniedziałek 18:03
Z ogromną radością informujemy, że uczennica klasy I B Amelia Dakowicz oraz uczeń klasy II Bg Damian Chomaniuk zdobyli stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej na rok 2021. Oboje laureaci są bardzo uzdolnionymi tancerzami.
Wiecej