Gratulujemy!

10 lutego 2021, środa 19:43

Miło mi poinformować, że uczennice VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku Jowita Konopka 3c oraz Małgorzata Smolarczuk 3a, po raz drugi otrzymały stypendium artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego – Artura Kosickiego. Zostały docenione za wieloletnią pracę na rzecz szerzenia kultury ludowej w kraju i za granicą. Dziewczyny są tancerkami Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Skowronki z Brańska, który w tym roku obchodzi swoje 35-lecie.

Młodzież wielokrotnie pokazywała piękno polskiej kultury ludowej na festiwalach m.in. w Chinach, Bułgarii, Portugalii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach i Arabii Saudyjskiej. W te wakacje zespół otrzymał zaproszenie na wyjazdy do Meksyku i USA.

Kierownik i choreograf zespołu
Mirosław Szymański

12 października 2021, wtorek 17:30
Wrzesień i początek roku nowych klas pierwszych już dawno za nami, lecz, aby tradycji stało się zadość i pierwszaki zostały pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły nadszedł czas na OTRZĘSINY.
Wiecej
11 października 2021, poniedziałek 20:09
Grupa młodzieży z VILO wyruszyła z Modlina do Porto na wymianę międzynarodową z koleżankami i kolegami z Malty, Grecji, Włoch i Portugalii.
Wiecej
11 października 2021, poniedziałek 19:40
8 października 2021 r. bladym świtem, strząsając z siebie resztki snu i nucąc pod nosem hymn VILO, uczniowie klasy 1f wyruszyli na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym miejscem, które odwiedzili była "Niewidzialna Wystawa"...
Wiecej