Gratulujemy!

10 lutego 2021, środa 19:43

Miło mi poinformować, że uczennice VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku Jowita Konopka 3c oraz Małgorzata Smolarczuk 3a, po raz drugi otrzymały stypendium artystyczne Marszałka Województwa Podlaskiego – Artura Kosickiego. Zostały docenione za wieloletnią pracę na rzecz szerzenia kultury ludowej w kraju i za granicą. Dziewczyny są tancerkami Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Skowronki z Brańska, który w tym roku obchodzi swoje 35-lecie.

Młodzież wielokrotnie pokazywała piękno polskiej kultury ludowej na festiwalach m.in. w Chinach, Bułgarii, Portugalii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Indiach i Arabii Saudyjskiej. W te wakacje zespół otrzymał zaproszenie na wyjazdy do Meksyku i USA.

Kierownik i choreograf zespołu
Mirosław Szymański

1 maja 2021, sobota 16:58
Zdrowia na duszy, zdrowia na ciele i jak najbardziej rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy!
Wiecej
22 kwietnia 2021, czwartek 09:44
Informujemy, że uczniowie klasy 1f, którzy  wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  organizowanym przez Instytut Matematyki, Informatyki i Architektury KUL pt.  "Krajobraz wokół mnie" uplasowali się na wysokich miejscach...
Wiecej
22 kwietnia 2021, czwartek 08:48
Z radością informujemy, iż uczennica klasy 3G, Antonina Kamińska, zdobyła w 45 Olimpiadzie Artystycznej tytuł FINALISTKI z WYRÓŻNIENIEM!
Wiecej