Wycieczka do Wilanowa online

5 stycznia 2021, wtorek 12:49

16 grudnia 2020 roku uczestniczyliśmy w wycieczce online do Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. W ramach lekcji muzealnej poznaliśmy cechy charakterystyczne sztuki baroku. Informacje o architekturze pałacu oraz dziełach, które się w nim znajdują, przeplatane były dziejami historii sztuki oraz ich genezą. Spotkanie zostało poprowadzone w sposób humorystyczny, pełen ciekawostek. Oprócz historii znanej z książek dowiedzieliśmy się również o prywatnym życiu Jana III Sobieskiego oraz jego najbliższej rodziny.

Mimo, że nie mogliśmy dosłownie spacerować ogrodach i po komnatach, ta krótka lekcja przekazała nam wiele interesujących oraz przydatnych wiadomości. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mogli zagościć w wilanowskim muzeum we własnej osobie.

Zuzanna Lewicka – klasa IF

23 grudnia 2020, środa 16:32
Wiecej
8 stycznia 2021, piątek 20:09
„Zygmusie” to uroczyste wydarzenie, podczas którego najwybitniejsi uczniowie i nauczyciele obdarowani zostają symboliczną statuetką. Wpisało się w życie szkolne na stałe. Niestety, z powodu pandemii, przybrało inną, zdalną, formę, mniej huczną, mniej radosną, ale tak samo cenną!
Wiecej
5 stycznia 2021, wtorek 12:16
Miło nam poinformować, że do etapu okręgowego XLV edycji Olimpiady Artystycznej - Historii Sztuki awansowało sześć naszych uczennic...
Wiecej