Udana wyprawa do krainy sztuki i architektury klasy 1Ep

6 grudnia 2019, piątek 15:54

We wtorek 3 grudnia 2019 r. uczennice klasy 1Ep wraz z wychowawczynią udały się do Galerii Arsenał, żeby zapoznać się z ekspozycją „Do zobaczenia po rewolucji! Wystawa na 100-lecie Bauhausu,” a także wziąć udział w warsztatach SEPPO dla licealistów i studentów.

W trakcie zajęć dowiedziałyśmy się, że twórcom Bauhausu zawdzięczamy architekturę funkcjonalną, pełną prostych brył i oszczędnych form. Miałyśmy też m.in. możliwość wcielić w życie jedną z zasad Bauhausu – używając powtarzalnych form, czyli zestawu tych samych klocków – prefabrykatów trzy grupy stworzyły trzy różne projekty miasta.

Warto wiedzieć, że twórca Apple – Steve Jobs, tworząc design m.in. Iphone’a opierał się na zasadach oraz designie przedmiotów użytkowych w duchu Bauhausu.

10 lipca 2022, niedziela 12:13
Uczestniczką mobilności zagranicznej w projekcie pt. „Behaviour and conflicts new methodologies, motivation and cooperation strategies” była nauczycielka języka angielskiego – Bożena Zieniuk z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.
Wiecej
7 lipca 2022, czwartek 12:59
W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 uczniowie klasy IA uczestniczyli w projekcie eTwinning "Kuferek z pamiątkami".
Wiecej
4 lipca 2022, poniedziałek 14:21
Spotkanie podsumowujące realizację projektu Erasmus+ pt. „Cre@t1ve Conflict Resolution and Peer-to-Peer School Mediation” odbyło się w Atenach, w Grecji.
Wiecej