Zapraszamy na spektakl „Legiony to… Świętujmy razem 100-lecie Niepodległej”

7 listopada 2019, czwartek 21:37

Już w niedzielę, 10 listopada, o godzinie 12.00, w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki odbędzie się spektakl z audiodeskrypcją: „Legiony to… Świętujmy razem 100-lecie Niepodległej”. Przedstawienie z udziałem młodzieży naszej szkoły oraz osób niewidomych i niedowidzących powstało w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej. Koalicjantami są: Teatr Dramatyczny, VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta oraz Okręg Podlaski Polskiego Związku Niewidomych. Całość wyreżyserował aktor białostockiego teatru – Piotr Szekowski.

Projekt ma wielkie znaczenie z wychowawczego i dydaktycznego punktu widzenia. Przede wszystkim zwraca uwagę młodych ludzi na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz na to, że osoby takie chcą, i mają pełne prawo, brać udział w życiu publicznym oraz w pełni uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta. Ważne jest, by młodzież od najmłodszych lat takie potrzeby traktowała jako całkowicie naturalne. Dodatkowymi walorami projektu jest to, iż przypomina on o wartościach patriotycznych, gdyż taki jest temat realizowanego przedstawienia. W zajęciach, w ramach projektu, bierze udział młodzież ze szkolnego koła teatralnego, która ma okazję doskonalić swój warsztat.

10 kwietnia 2024, środa 21:39
W trakcie wykładu uczniowie dowiedzieli się, jak tworzyć obrazy przy pomocy AI, jakie narzędzia są dostępne...
Wiecej
8 kwietnia 2024, poniedziałek 18:25
Jak zwykle zachwycamy się talentami i pomysłowością uczestniczek naszych zajęć!
Wiecej
5 kwietnia 2024, piątek 06:40
Nasze siatkarki stoczyły pasjonujący, stojący na wysokim poziomie mecz z IV LO Białystok zwyciężając 2:0, co dało nam złoty medal Licealiady Wojewódzkiej.
Wiecej