Zapraszamy na spektakl „Legiony to… Świętujmy razem 100-lecie Niepodległej”

7 listopada 2019, czwartek 21:37

Już w niedzielę, 10 listopada, o godzinie 12.00, w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki odbędzie się spektakl z audiodeskrypcją: „Legiony to… Świętujmy razem 100-lecie Niepodległej”. Przedstawienie z udziałem młodzieży naszej szkoły oraz osób niewidomych i niedowidzących powstało w ramach projektu dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej. Koalicjantami są: Teatr Dramatyczny, VI Liceum Ogólnokształcące im. Króla Zygmunta Augusta oraz Okręg Podlaski Polskiego Związku Niewidomych. Całość wyreżyserował aktor białostockiego teatru – Piotr Szekowski.

Projekt ma wielkie znaczenie z wychowawczego i dydaktycznego punktu widzenia. Przede wszystkim zwraca uwagę młodych ludzi na potrzeby osób niepełnosprawnych oraz na to, że osoby takie chcą, i mają pełne prawo, brać udział w życiu publicznym oraz w pełni uczestniczyć w życiu kulturalnym miasta. Ważne jest, by młodzież od najmłodszych lat takie potrzeby traktowała jako całkowicie naturalne. Dodatkowymi walorami projektu jest to, iż przypomina on o wartościach patriotycznych, gdyż taki jest temat realizowanego przedstawienia. W zajęciach, w ramach projektu, bierze udział młodzież ze szkolnego koła teatralnego, która ma okazję doskonalić swój warsztat.

28 września 2023, czwartek 16:45
Serdecznie zapraszam do udziału w Olimpiadzie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.
Wiecej
26 września 2023, wtorek 20:07
W dniach 20-24 września uczniowie klas 3G i 2F uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w ramach projektu Euroweek- Miedzygórze.
Wiecej
26 września 2023, wtorek 19:58
Zapraszamy do udziału w XXVIII Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu organizowanej przez Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.
Wiecej