Otrzęsiny 2019

12 października 2019, sobota 23:24

10 października 2019 roku odbyły się w naszej szkole podwójne otrzęsiny klas pierwszych, co oznaczało podwójną zabawę. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował specjalne zadania dla naszych pierwszoklasistów, które wbrew pozorom nie były takie łatwe. Tematyką tegorocznych otrzęsin stały się państwa świata, więc pierwszym wyzwaniem było nakręcenie przez każdą z klas filmu prezentującego dany kraj oraz uczniów danego profilu.
Całość prezentowała się następująco:

1A g – Egipt * 1A p – Indie   
1B g – Indie * 1B p – Meksyk  
1C g – Włochy * 1C p – Francja  
1D g – Chiny * 1D p – USA  
1E g – Meksyk * 1E p – Chiny  
1F g – Francja * 1F p – Egipt  
1G g – USA * 1G p – Włochy  

Uczniowie mieli nie lada wyzwanie, gdyż musieli wcielić się w typowych mieszkańców wylosowanego kraju. W skład jury weszli: opiekunki Samorządu Uczniowskiego – P. Prof. Małgorzata Karna oraz P. Prof. Ewelina Ramotowska, wicedyrektor P. Prof. Magdalena Maria Dziejma, dyrektor naszego liceum – Pan Prof. Dariusz Naumowicz oraz nasza słynna para królewska. Otrzęsiny poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Adrianna Tofiluk z 3E oraz Mateusz Feszler z 2G.

Pierwszą z atrakcji było ocenienie czy pierwszoklasiści ubrali się adekwatnie do wylosowanego państwa. Zaskoczyła nas oryginalność i kreatywność naszych uczniów, którzy swoimi kreacjami idealnie oddali kulturę danego kraju. Następnie wychowawcy klas zostali sprawdzeni z wiedzy o swojej klasie, a wychowankowie musieli wykazać się znajomością pozaszkolnego życia swoich opiekunów. Jednak prawdziwym wyzwaniem okazały się pytania o szkołę, ale i z tym poradzili sobie nasi dzielni pierwszoklasiści. Na koniec otrzęsin została odtańczona słynna belgijka.

Spośród klas pierwszych po gimnazjum pierwsze miejsce zajęła klasa 1D g, drugie miejsce przypadło klasie 1C g, a trzecie 1E g. Z kolei zwycięską klasą z klas pierwszych po szkole podstawowej została klasa 1C p, a drugie miejsce zajęły klasy 1B p oraz 1F p, tym samym likwidując trzecie miejsce. Zwycięskie klasy otrzymały voucher na  wyjście do kina na dowolny seans.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego oraz Dyrekcji  serdecznie gratulujemy wszystkim klasom pierwszym, zarówno tym po gimnazjum, jak i po podstawówce. Dziękujemy za świetną zabawę oraz Wasze zaangażowanie. Tegoroczne otrzęsiny na pewno pozostaną w naszej pamięci na długo!

Paulina Połubińska kl 3G

Klasy P

Klasy G

10 kwietnia 2024, środa 21:39
W trakcie wykładu uczniowie dowiedzieli się, jak tworzyć obrazy przy pomocy AI, jakie narzędzia są dostępne...
Wiecej
8 kwietnia 2024, poniedziałek 18:25
Jak zwykle zachwycamy się talentami i pomysłowością uczestniczek naszych zajęć!
Wiecej
5 kwietnia 2024, piątek 06:40
Nasze siatkarki stoczyły pasjonujący, stojący na wysokim poziomie mecz z IV LO Białystok zwyciężając 2:0, co dało nam złoty medal Licealiady Wojewódzkiej.
Wiecej