Wojewódzka Konferencja Samorządów Uczniowskich

28 września 2019, sobota 11:14

27 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły Dominika Łapińska i Mateusz Feszler wzięli udział w I Wojewódzkiej Konferencji Samorządów Uczniowskich w Białymstoku. Zorganizowana została przez  działającą przy ministrze Radę Dzieci i Młodzieży RP. Uczestniczyli w niej uczniowie szkół, nauczyciele z województwa Podlaskiego oraz Minister Edukacji Narodowej – Dariusz Piontkowski.

Na konferencji omawiana była rola samorządów szkolnych  w życiu uczniów. Ponadto został przedstawiony przez Piotra Wasilewskiego, organizatora tego wydarzenia, „Raport o samorządach uczniowskich”, który skłaniał do refleksji i podjęcia nowych działań w szkolnych społecznościach. Na konferencji wypowiadał się również były przewodniczący Samorządu Uczniowskiego VILO – Przemek Wnorowski. Poruszył on temat istnienia młodzieżowych rad w naszym województwie oraz to, jak ważny jest prężnie działający samorząd szkolny. Swoje przemówienie wygłosił również szef MEN, który wyraził pełne wsparcie dla inicjatywy poszerzania kompetencji i znaczenia samorządów szkolnych.

Po przemówieniach odbyła się  praca w grupach. Jej tematem była  działalność samorządów szkolnych na różnych płaszczyznach: aktywizacji, konsultacji, edukacji.

3 marca 2024, niedziela 11:03
Drodzy Ósmoklasiści!
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty VILO!
Wtorek, 26 marca, 12.00-15.00.
Do zobaczenia!
Wiecej
29 lutego 2024, czwartek 17:48
Tym razem grupa ARTE  malowała naturą.
Wiecej
23 lutego 2024, piątek 12:15
Ruszyła I edycja "Podlaskiego programu wsparcia stypendialnego uczniów szkół i placówek systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne".
Wiecej