Wojewódzka Konferencja Samorządów Uczniowskich

28 września 2019, sobota 11:14

27 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły Dominika Łapińska i Mateusz Feszler wzięli udział w I Wojewódzkiej Konferencji Samorządów Uczniowskich w Białymstoku. Zorganizowana została przez  działającą przy ministrze Radę Dzieci i Młodzieży RP. Uczestniczyli w niej uczniowie szkół, nauczyciele z województwa Podlaskiego oraz Minister Edukacji Narodowej – Dariusz Piontkowski.

Na konferencji omawiana była rola samorządów szkolnych  w życiu uczniów. Ponadto został przedstawiony przez Piotra Wasilewskiego, organizatora tego wydarzenia, „Raport o samorządach uczniowskich”, który skłaniał do refleksji i podjęcia nowych działań w szkolnych społecznościach. Na konferencji wypowiadał się również były przewodniczący Samorządu Uczniowskiego VILO – Przemek Wnorowski. Poruszył on temat istnienia młodzieżowych rad w naszym województwie oraz to, jak ważny jest prężnie działający samorząd szkolny. Swoje przemówienie wygłosił również szef MEN, który wyraził pełne wsparcie dla inicjatywy poszerzania kompetencji i znaczenia samorządów szkolnych.

Po przemówieniach odbyła się  praca w grupach. Jej tematem była  działalność samorządów szkolnych na różnych płaszczyznach: aktywizacji, konsultacji, edukacji.

5 lutego 2023, niedziela 20:09
Ogólnopolski konkurs biologiczno-chemiczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Wiecej
3 lutego 2023, piątek 17:20
Z wielką radością informujemy, że Mikołaj Pawlak z kl. IV C zakwalifikował się do etapu eliminacji centralnych 46 Olimpiady Języka Niemieckiego, które odbędą się pod koniec marca 2023 r. w Poznaniu.
Wiecej
3 lutego 2023, piątek 17:19
Chcesz dodatkowo dostać 10 punktów z języka obcego (francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego)?
Wiecej