Wojewódzka Konferencja Samorządów Uczniowskich

28 września 2019, sobota 11:14

27 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły Dominika Łapińska i Mateusz Feszler wzięli udział w I Wojewódzkiej Konferencji Samorządów Uczniowskich w Białymstoku. Zorganizowana została przez  działającą przy ministrze Radę Dzieci i Młodzieży RP. Uczestniczyli w niej uczniowie szkół, nauczyciele z województwa Podlaskiego oraz Minister Edukacji Narodowej – Dariusz Piontkowski.

Na konferencji omawiana była rola samorządów szkolnych  w życiu uczniów. Ponadto został przedstawiony przez Piotra Wasilewskiego, organizatora tego wydarzenia, „Raport o samorządach uczniowskich”, który skłaniał do refleksji i podjęcia nowych działań w szkolnych społecznościach. Na konferencji wypowiadał się również były przewodniczący Samorządu Uczniowskiego VILO – Przemek Wnorowski. Poruszył on temat istnienia młodzieżowych rad w naszym województwie oraz to, jak ważny jest prężnie działający samorząd szkolny. Swoje przemówienie wygłosił również szef MEN, który wyraził pełne wsparcie dla inicjatywy poszerzania kompetencji i znaczenia samorządów szkolnych.

Po przemówieniach odbyła się  praca w grupach. Jej tematem była  działalność samorządów szkolnych na różnych płaszczyznach: aktywizacji, konsultacji, edukacji.

1 czerwca 2023, czwartek 19:33
”Łamańce językowe” w języku francuskim, rosyjskim czy niemieckim?! Nic trudnego! - mówią uczniowie VILO.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:21
Dnia 25.05.2023 klasa 1i wraz z gośćmi z klas 1b, 1g i 1f uczestniczyła w wycieczce do Wilna.
Wiecej
30 maja 2023, wtorek 22:11
Natalia Dąbrowska i Nikola Dmitruk z klasy 1f oraz Zuzanna Ignaciuk z klasy 1i, podopieczne Pana Dariusza Mierzyńskiego, reprezentowały z powodzeniem VILO, w konkursie plastycznym "Mój bohater"...
Wiecej