Wojewódzka Konferencja Samorządów Uczniowskich

28 września 2019, sobota 11:14

27 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły Dominika Łapińska i Mateusz Feszler wzięli udział w I Wojewódzkiej Konferencji Samorządów Uczniowskich w Białymstoku. Zorganizowana została przez  działającą przy ministrze Radę Dzieci i Młodzieży RP. Uczestniczyli w niej uczniowie szkół, nauczyciele z województwa Podlaskiego oraz Minister Edukacji Narodowej – Dariusz Piontkowski.

Na konferencji omawiana była rola samorządów szkolnych  w życiu uczniów. Ponadto został przedstawiony przez Piotra Wasilewskiego, organizatora tego wydarzenia, „Raport o samorządach uczniowskich”, który skłaniał do refleksji i podjęcia nowych działań w szkolnych społecznościach. Na konferencji wypowiadał się również były przewodniczący Samorządu Uczniowskiego VILO – Przemek Wnorowski. Poruszył on temat istnienia młodzieżowych rad w naszym województwie oraz to, jak ważny jest prężnie działający samorząd szkolny. Swoje przemówienie wygłosił również szef MEN, który wyraził pełne wsparcie dla inicjatywy poszerzania kompetencji i znaczenia samorządów szkolnych.

Po przemówieniach odbyła się  praca w grupach. Jej tematem była  działalność samorządów szkolnych na różnych płaszczyznach: aktywizacji, konsultacji, edukacji.

15 czerwca 2024, sobota 17:07
W piątek, 14 czerwca, klasy 1c i 1d rozkoszowały się przedsmakiem wakacji w Uroczysku Ruczaj.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:17
7.06 i 13.06 uczniowie klasy 2F o profilu architektonicznym wzięli udział w warsztatach na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:06
Uczniowie mieli okazję wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu i wziąć udział w różnorodnych aktywnościach.
Wiecej