Zygmusie 2019

15 czerwca 2019, sobota 12:56

14 czerwca 2019 roku odbyła się kolejna gala rozdania szkolnych trofeów – “Zygmusiów”. Zgodnie z tradycją powitali nas przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, czyli Kamil Kurajew oraz Adrianna Tofiluk, a następnie na salę wypełnioną młodzieżą dostojnym krokiem weszli król Zygmunt August wraz z swą małżonką Barbarą. Tegoroczne statuetki zostały przyznane w następujących kategoriach:

 • Nauczyciel Roku
 • Zygmuś od Samorządu Uczniowskiego
 • Humanista Roku
 • Zygmuś Specjalny
 • Sportowiec Roku
 • Artysta Roku

Po niezwykle gorącym przywitaniu pary królewskiej grupa wokalno-instrumentalna “Projekty Artystyczne VI LO – Zygmunt Band” pod kierownictwem Pani Profesor Ewy Onoszko wykonała niezwykle piękną piosenkę „This is me”.

Wkrótce po wykonanym utworze przyznana została statuetka Nauczyciela Roku 2019.
W tej kategorii nominowani byli:

 • pani prof. Mirosława Biegluk
 • pan prof. Jerzy Misijuk
 • pani prof. Karolina Plichta
 • pani prof. Dorota Wawerska
 • pani prof. Katarzyna Tomaszewska

W tym roku zwycięzcą okazał się być lubiany i znany w całej szkole matematyk – pan prof. Jerzy Misijuk.

Następnie przyznano Specjalnego Zygmusia Od Samorządu Uczniowskiego. Nie było wątpliwości, iż ta nagroda należała się komuś, kto zawsze wspierał przedsięwzięcia Samorządu Uczniowskiego oraz podczas przerw umilał nam czas. W tym roku była to niezawodna i profesjonalna załoga radiowęzła szkolnego, w której skład wchodzą:  Kacper Chrost, Bartłomiej Ramotowski i Tomasz Sokołowski.

Kolejną kategorią był Humanista Roku 2019. Nagrodę wręczyła pani prof. Magdalena Dziejma, a nominowani w tej dziedzinie zostali:

 • Karolina Wasiluk (2F)
 • Jakub Kruszewski (2G)
 • Ewelina Lipska (2G)
 • Paweł Łapiński (3G)

Zwyciężczynią została Karolina Wasiluk uczennica klasy 2f, o profilu architektonicznym, finalistka Olimpiady Artystycznej.

Zanim przeszliśmy do kolejnej kategorii Zygmusiów, o pozostanie na scenie został poproszony Paweł Łapiński – tegoroczny maturzysta i absolwent naszego liceum. Otrzymał on Zygmusia Specjalnego za osiągnięcia edukacyjne oraz godną naśladowania postawę. Nagroda została wręczona przez panią prof. Małgorzatę Karną oraz panią prof. Annę Jasienowicz. Obie panie pogratulowały Pawłowi oraz serdecznie go uściskały.

Kilka minut przed wręczeniem następnej statuetki nasz szkolny zespół wykonał popularną piosenkę Lady Gagi oraz Bradleya Coopera pt. „Shallow” z zeszłorocznego filmu „Narodziny gwiazdy”. Wszyscy przyjemnie kołysali się w rytm muzyki i wsłuchiwali się w piękne wykonanie naszych utalentowanych uczniów.

Nagrodę Sportowiec Roku 2019 wręczył pan prof. Tadeusz Sasinowski

Nominowani w tej kategorii zostali:

 • Gabriela Łazarczuk
 • Oskar Trejgo
 • siatkarze halowi i plażowi: Filip Roszkowski i Kajetan Tokajuk
 • koszykarki VILO: Kinga Kruk, Magda Kruk Julia Michalczuk, Gabriela Matylewicz, Klaudia Guziejko, Paula Rydzewska, Joanna Bujnarowska, Anna Haponiuk, Aleksandra Prokopiuk, Natalia Godlewska, Julia Kotowska, Zuzia Boguska, Katarzyna Krajewska

Zygmusia otrzymały koszykarki VILO.

Aby odrobinę rozluźnić atmosferę, grupa taneczna uczennic klas pierwszych pod przewodnictwem Julii Dakowicz z klasy 2f, wykonały niezwykle zmysłowy i zachwycający hiszpański taniec salsa. Choreografię specjalnie na tegoroczną uroczystość opracowała Julia Dakowicz.

Zaraz po obejrzeniu układu tanecznego przyszedł czas na wręczenie przez panią profesor Ewę Onoszko ostatniego Zygmusia w kategorii Artysta Roku 2019.

Nominowani zostali:

 • Katarzyna Ostrowska
 • Marek Citkowski
 • Katarzyna Wiszowata

W tej kategorii statuetkę zdobyła Katarzyna Wiszowata, uczennica klasy 2e, która dwukrotnie brała udział w Festiwalu Twórczości Agnieszki Osieckiej, reprezentując naszą szkołę, brała też udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Piosenki pt. „Miłość niejedno ma imię”, w konkursie Poezji Śpiewanej, jedna z wokalistek naszego zespołu „Projekty Artystyczne – Zygmunt Band”, wzięła udział w konkursie „Akolada”. Kasia posiada również umiejętności recytatorskie, odnosi liczne sukcesy takie jak: wyróżnienie w XIII Konkursie Recytatorskim „Przyroda poezją i prozą pisana” oraz w konkursie upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pt. “Wolność kocham i rozumiem” zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, zdobywając 1. nagrodę.

Nim nasz tegoroczna gala dobiegła końca, grupa Projekty Artystyczne VI LO – „Zygmunt Band” wykonała ostatnią piosenkę „We Are Young”.

I tym muzycznym akcentem zakończyliśmy rozdanie Zygmusiów 2019. Uroczyście pożegnaliśmy naszą wspaniałą parę królewską, a następnie pogratulowaliśmy wszystkim zwycięzcom oraz nominowanym. Liczymy na kolejne sukcesy naszych uczniów w przyszłych latach!

Paulina Połubińska 2G

Galeria 1


Galeria 2

15 czerwca 2024, sobota 17:07
W piątek, 14 czerwca, klasy 1c i 1d rozkoszowały się przedsmakiem wakacji w Uroczysku Ruczaj.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:17
7.06 i 13.06 uczniowie klasy 2F o profilu architektonicznym wzięli udział w warsztatach na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej.
Wiecej
14 czerwca 2024, piątek 13:06
Uczniowie mieli okazję wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu i wziąć udział w różnorodnych aktywnościach.
Wiecej