Students Exchange – Włochy, Rewizyta

23 maja 2019, czwartek 19:57

Exchange Day Six:

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca ostatniej już w tym roku wymiany. Młodzież od rana pracowała nad edukacyjnymi projektami. Następnie zwiedziła z przewodnikiem Podlaską Operę i Filharmonię. Wieczorem spotkaliśmy się wszyscy na przyjęciu pożegnalnym. Wszystkim zaangażowanym w wymianę z Włochami: Dyrekcji, Rodzicom, Nauczycielom i Młodzieży bardzo serdecznie dziękujemy!

Exchange Day Five:

Niedzielę cała grupa spędziła w Augustowie i okolicach. Poranek rozpoczęliśmy spacerem po mieście, próbując słynnych jagodzianek. Następnie z portu Szekla wypłynęliśmy gondolami na rejs po jeziorach Necko i Białe, kończąc trasę w dolinie rzeki Rospuda. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na ognisko nad jeziorem. Do domu wracamy pełni wrażeń przyrodniczych.

Exchange Day Four:

Exchange Day Four: Weekend podczas wymian międzynarodowych jest zawsze czasem długo wyczekiwanym. Sobotę uczniowie spędzili na kajakach, rowerach wodnych, na plaży. Zwiedzali Tykocin, Kiermusy a nawet Warszawę. Każdy wybrał swój sposób na realizację tego dnia. A jutro…

Exchange Day Three:

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy naukowo. Włoscy goście uczestniczyli w wybranych lekcjach polskich kolegów (dali radę?). Następnie wzięliśmy udział w warsztatach w pracowni farmaceutycznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, zwiedziliśmy podziemia Pałacu Branickich, Muzeum Historii Medycyny oraz Aulę Magna…

Exchange Day Two:

Wracamy z pełnego wrażeń dnia w Białowieży. Największą atrakcją okazało się stado żubrów, wraz z 25 kg maleństwem 🙂 Spacerowaliśmy również Szlakiem Królewskich Dębów oraz odwiedziliśmy Muzeum Przyrodnicze…

Exchange Day One:

Od dziś gościmy przyjaciół z Włoch, których odwiedzaliśmy w ubiegłym miesiącu. Rozpoczęliśmy od językowej gry Escape Room. Poprawnie rozwiązane zagadki i odnalezienie klucza w ostatnim zadaniu pozwoliło naszym gościom na otwarcie drzwi i zwiedzenie zakamarków naszej szkoły. Popołudnie przeznaczyliśmy na zwiedzanie naszego pięknego miasta…

29 września 2022, czwartek 17:49
28 września 2E jedzie na lekcję biologii w terenie. I kolejny raz Białowieża wita strugami deszczu.
Wiecej
27 września 2022, wtorek 19:22
Do świętowania Europejskiego Dnia Języków Obcych dołączyło się VI LO.
Wiecej
26 września 2022, poniedziałek 20:10
Miło nam jest poinformować, że nasza szkoła zajęła II miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół ponadpodstawowych w województwie podlaskim w roku szkolnym 2021/2022.
Wiecej