Polish – Italian Exchange 02-09. kwietnia 2019

25 kwietnia 2019, czwartek 11:50

Polish – Italian Exchange, czyli długo wyczekiwana wymiana uczniów do Włoch rozpoczęła się 02.04.2019 roku. 18 uczniów naszej szkoły wylądowało w słonecznym Bari, prawie na samym czubku buta… Przez tydzień uczestniczyliśmy w zajęciach szkolnych oraz w programie turystycznym, odkrywając region Apulię, czyli kulinarne zagłębie foccaci i panzerotti.

Polish – Italian Exchange Day 2 – Tego dnia podziwialiśmy Stare Miasto w Bari słynące ze Świętego Mikołaja oraz Bony Sforzy, która jest matką naszego patrona Szkoły – Króla Zygmunta Augusta. To ona wprowadziła do polskiej kuchni warzywa – pomidory, włoszczyznę i brokuły.

Polish – Italian Exchange Day 3 – Trzeciego dnia uczniowie odwiedzili Materę, jedno z trzech najstarszych miast świata. To tutaj Mel Gibson nagrywał sceny do filmu Pasja. W 2019 roku Matera została Europejską Stolicą Kultury.

Polish – Italian Exchange Day 4 – W piątek uczestnicy wymiany pracowali w laboratorium komputerowym nad projektem związanym z wymianą. Efekty wkrótce zostaną zaprezentowane obu szkołom. Popołudnie uczniowie spędzili z włoskimi rodzinami.

Polish – Italian Exchange Day 5 – Polignano a Mare i Monopoli dwa urocze nadmorskie miasteczka, które swoim pięknem zachwyciły naszą młodzież. Snując się w sobotnie popołudnie po wąskich, białych uliczkach, grupa polsko-włoska podziwiała architekturę południowych Włoch.

Polish – Italian Exchange Day 6 – Niedzielne popułudnie nasza młodzież spędziła w Alberobello – białe miasteczko Trulli wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tego typu domki (okrągłe ze stożkowym dachem) wznoszono w Apulli ze względu na korzyści finansowe.

Polish – Italian Exchange Day 7 – Nasi uczniowie pracowali tego dnia nad projektami podsumowującymi współpracę. Polscy nauczyciele mieli okazję spotkać się z ubiegłorocznymi uczestnikami wymiany. Obecnie są oni w 4 klasie liceum i za rok będą podchodzić do matury. Spotkaliśmy się z nimi w trakcie zajęć z literatury języka niemieckiego. Młodzież omawiała właśnie “Cierpienia Młodego Wertera” – Goethego, po NIEMIECKU!!!

5 lutego 2023, niedziela 20:09
Ogólnopolski konkurs biologiczno-chemiczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Wiecej
3 lutego 2023, piątek 17:20
Z wielką radością informujemy, że Mikołaj Pawlak z kl. IV C zakwalifikował się do etapu eliminacji centralnych 46 Olimpiady Języka Niemieckiego, które odbędą się pod koniec marca 2023 r. w Poznaniu.
Wiecej
3 lutego 2023, piątek 17:19
Chcesz dodatkowo dostać 10 punktów z języka obcego (francuskiego, niemieckiego, rosyjskiego)?
Wiecej